M¦ 2018. Argentyna odwołała sparing z Izraelem

Reprezentacja Argentyny odwołała sparing z Izraelem, który miał zostać rozegrany 9 czerwca. Informacje potwierdził w rozmowie z ESPN Gonzalo Higuain.

Od kilku dni narastały wielkie protesty w zwi±zku ze sparingiem Argentyny z Izraelem. Mecz miał być jednym z punktów obchodów 70-lecia powstania państwa Izrael. W Strefie Gazy narastały protesty, a prezes Palestyńskiego Zwi±zku Piłki Nożnej nawoływał do spalenia koszulek Leo Messiego, jako symbolu reprezentacji "Albiceleste".

Ostatecznie w wyniku politycznej presji sparing został odwołany, co potwierdził w rozmowie z ESPN Gonzalo Higuain. - W końcu zrobili to, co trzeba - stwierdził piłkarz Juventusu.

Na zmianę decyzji Argentyńczyków próbował wpłyn±ć nawet premier Izraela, Benjamin Netanjahu, który miał przeprowadzić mediacje i samego prezydenta Argentyny, jednak decyzja została podtrzymana.

Informacja o odwołaniu sparingu spotkała się z bardzo entuzjastyczn± reakcj± Palestyńczyków. - Warto¶ci, moralno¶ć i sport odniosły dzi¶ zwycięstwo, a Izraelowi przez odwołanie meczu pokazana została czerwona kartka - powiedział Jibril Rajoub, prezes palestyńskiej federacji piłkarskiej w rozmowie z agencj± Reuters.

Sobotni sparing miał być ostatnim sprawdzianem zespołu Sampaolego przed wylotem do Rosji.

Bramki, typy, wyniki, najszybsze newsy. Nowa aplikacja Football LIVE - POBIERZ TUTAJ

Ekstremalny quiz z geografii. SprawdĽ, czy rozpoznasz państwo po konturze
1/20Grafika przedstawia czwarte największe państwo ¶wiata, czyli?
Zobacz także
Komentarze (6)
M¦ 2018. Argentyna odwołała sparing z Izraelem
Zaloguj się
 • m78k

  Oceniono 1 raz 1

  Żydzi s± jak hitlerowcy. Okupuj± Palestynę. Wypędzili Palestyńczyków z ich ziemi, ukradli im cały dobytek, ich domy zrównali z ziemi± i zapędzili ich do namiotowych obozów koncentracyjnych na pustyni. Zrobili dla Palestyńczyków prawdziwe getto, otoczone sze¶ciometrowym murem. Strzelaj± zza tego muru do Palestyńczyków jak do kaczek. Tak samo jak hitlerowcy do Żydów w getcie warszawskim. Zabili ostatnio 100 Palestyńczyków, a ponad tysi±c ranili. Nikt nie powinien uczestniczyć w żadnych zawodach sportowych z udziałem Żydów, bo nigdy nie wiadomo, czy nie uczestniczy w nich jaki¶ Żyd - morderca. Sport zakłada przyjaĽń sportowców, a nie można przecież się przyjaĽnić z morderc±.

 • stronzo_bestiale

  Oceniono 1 raz 1

  No bez sankcji się nie obędzie. To antysemickie wydarzenie bez precedensu. Jak można tak sponiewierać i upokorzyć. Trump chyba cło dodatkowe wprowadzi na wołowinę z Argentyny.

 • koles751

  Oceniono 1 raz 1

  No to teraz senat USA wezwie Argentynę do zwrotu lasu Indianom.

 • mid1

  0

  Zawsze przecież Argentyńczycy mog± zagrać w siatkonogę...

 • Krzysztof T

  0

  Jedyna sluszna decyzja. Nie powinno się rozgrywac zawodow sportowych rangi międzynarodowej w krajach ogarniętych konfliktem zbrojnym. Najpierw pokój, potem Igrzyska.

 • rezimthuska

  Oceniono 1 raz -1

  Nic dziwnego tylu Ssmanow mieszka w Arg , jeszcze pewnie niektórzy z nich sa dziadkami obecnych piłkarzy i co maja teraz z zydkami grać mecz towarzyski ? wolne żarty.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje