Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ile zarabiają piłkarze Dynama Kijów? 2,5 tys. zł Tomasza Kędziory?

2,5 tys. zł - tyle, według oficjalnych informacji, zarabia obrońca Dynama Kijów i reprezentacji Polski, Tomasz Kędziora. Według danych nieoficjalnych pensja byłego zawodnika Lecha jest znacznie większa. Podobnie jest w przypadku innych piłkarzy ukraińskiego klubu.

Dziennikarze portalu "pravda.com.ua" dotarli do listy zarobków piłkarzy Dynama Kijów. Jak wynika z opublikowanych przez nich informacji, zawodnicy kijowskiego zespołu oficjalnie zarabiają niecałe trzy tysiące złotych miesięcznie (najlepiej opłacani). W tym gronie jest również reprezentant Polski, Tomasz Kędziora, na którego konto - według umowy - trafia nieco ponad 2,5 tys. zł. W rzeczywistości jest jednak zupełnie inaczej...

Ukraiński portal donosi, że zawodnicy Dynama w rzeczywistości zarabiają zdecydowanie więcej (co nikogo nie powinno dziwić). Pieniądze trafiają jednak do nich "pod stołem".

Według oficjalnych i nieoficjalnych informacji najlepiej opłacanymi piłkarzami Dynama są Ołeh Husiew i Sergiy Sydorchuk. Ich umowy mówią o zarobkach wynoszących 20 tys. hrywien (około 2800 zł). Zdaniem portalu "Pravda" pierwszy z nich otrzymuje jednak dodatkowo 40 tys. euro, drugi nawet 80 tys.

Thiago Cionek na konferencji w Arłamowie: Granie z orzełkiem na piersi to dla mnie największa motywacja

Więcej o:
Komentarze (11)
Ile zarabiają piłkarze Dynama Kijów? 3 tysiące zł Tomasza Kędziory?
Zaloguj się
 • xzyzzy

  Oceniono 5 razy 1

  sport i religia - największe ssawy dorobku ludzkości.

 • rownowaznik

  0

  Ruch Chorzów odnalazłby się tam jak ryba w wodzie.

 • d1r3ct

  Oceniono 5 razy -1

  I tak wygląda Ukraina, a nagrodą jest zatrudnianie Ukraińców w Polsce, chcą pracować w innych państwach, UE, chcą do Unii...a standardy nadal stare. W Polsce jednak się trochę zmieniło, u nich na razie prawie nic więc skąd te aspiracje, może zamiast jeździć po Europie zaczną od reform u siebie ?

 • Mick P

  Oceniono 9 razy -3

  "Według oficjalnych i nieoficjalnych informacji najlepiej opłacanymi piłkarzami Dynama są Ołeh Husiew"
  o dwóch takich co byli jednym...

 • eurotram

  Oceniono 12 razy -6

  Kolejny tekst potwierdzający,że korektorów GW nie zatrudnia. Ale przynajmniej wiemy jak to wygląda,zresztą nie tylko tam; Nowak przecież też miał resztę płaconą pod stołem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX