MŚ 2018. Mocna Kolumbia remisuje z Egiptem

Reprezentacja Kolumbii zremisowała w Bergamo z Egiptem 0:0 w meczu sparingowym rozgrywanym w ramach przygotowań do mistrzostw świata.

We włoskim Bergamo doszło do meczu sparingowego pomiędzy Egiptem, a Kolumbią. Piłkarze z Afryki wystąpili bez kontuzjowanego Mohameda Salaha, który zmaga się z urazem barku. Kolumbijczycy natomiast zagrali w najmocniejszym składzie.

Od początku mecz zdominowali goście, którzy próbowali narzucić swój styl gry. Już w 1. minucie spotkania powinno być 1:0 dla zawodników Jose Pekermana, ale minimalnie obok bramki uderzył Falcao. Kolumbijczycy nastawili się na rozgrywanie piłki w bocznych sektorach boiska. Piłka co i rusz lądowała u Cuadrado lub Uribe, bądź u obrońców, którzy podłączali się pod akcje ofensywne. Wiele zagrożenia było z ich akcji, ale w decydującym momencie zabrakło odrobiny więcej szczęścia. W pierwszej połowie najlepszą okazję mieli Kolumbijczycy w 37. minucie meczu, kiedy to w bardzo dogodnej sytuacji znalazł się Cuadrado, który zauważył, że El-Shenawy. wyszedł z bramki, ale lob piłkarza Juventusu był minimalnie za mocny. Chwilę później najlepszą sytuację mieli Egipcjanie, którzy mogli wykorzystać zamieszanie w polu karnym oraz niefrasobliwość gości. Strzał El-Saida obronił instynktownie Ospina.

W drugiej połowie tempo gry nie było już tak wysokie. W szczególności, że kilku zawodników nie wyszło już na tę część gry. Oczywiście Kolumbijczycy dalej atakowali, ale brakło im momentami pomysłu jak zagrać. Dużo więcej było grania piłką, acz nie zrezygnowali zawodnicy Pekermana z kolejnych prób dośrodkowań futbolówki w pole karne. Tak jak i w pierwszej połowie nie przynosiły one oczekiwanych rezultatów, tak i teraz nie udało się objąć prowadzenia. Kiedy już Kolumbijczycy próbowali przedzierać środkiem pola, to nadziewali się na licznie i dobrze ustawioną egipską obronę. Kolumbijczycy najlepszą okazję w drugiej połowie mieli w 91 minucie, kiedy Izquierdo wpadł w pole karne z piłką, ale uderzył obok prawego słupka bramki El-Hadary'ego.