Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Szymon Marciniak o starciu Ramosa z Salahem: "Normalna fizyczna walka, trzeba grać dalej"

Najlepszy polski sędzia - Szymon Marciniak wyraził swoje zdanie na temat starcia Sergio Ramosa z Salahem. Arbiter z Płocka stwierdził, że nie widział faulu w tym starciu.

Polscy sędziowie przygotowują się do mistrzostw świata w piłce nożnej i podobnie jak nasza kadra przyjechali do Arłamowa, gdzie również trenują pod kątem mundialu. 

Szymon Marciniak został zapytany przez sport.tvp.pl o szeroko komentowaną sytuację z finału Ligi Mistrzów, w której Sergio Ramos starł się z Mo Salahem i doprowadził do kontuzji barku Egipcjanina. 

- Dla ekspertów to zdarzenie to więcej niż faul. Dla nas to normalna fizyczna walka, trzeba grać dalej. W Anglii nikt by się nad tym w ogóle nie zastanowił. Spojrzenie dziennikarzy i sędziów jest zupełnie inne. Kontrowersje wciąż będą. VAR jest tylko do tego, by naprawiać biało-czarne błędy - zaskoczył Marciniak. 

Sędzia przyznał także, że w spotka się z reprezentacją Polski i zdradzi im kilka ciekawostek dotyczących sędziowania. - Poza kamerą na pewno przekażemy kadrowiczom kilka ciekawostek, które warto, żeby wiedzieli. To nie tylko reprezentanci kraju, ale i nasi koledzy, więc bylibyśmy dumni, gdyby zaszli jak najdalej. Każdy zawodnik musi być teraz dwa razy bardziej odpowiedzialny niż wcześniej - mówi dla sport.tvp.pl 

Szymon Marciniak będzie prowadził także kontrolny sparing reprezentacji Polski, która zagra między sobą 2 czerwca. Będzie to decydujące starcie, po którym Adam Nawałka wybierze kadrę na mundial. 

Komentarze (161)
Szymon Marciniak o starciu Ramosa z Salahem: "Normalna fizyczna walka, trzeba grać dalej"
Zaloguj się
 • lionold

  Oceniono 37 razy 25

  Sodówa buzuje w łysej pale. Ramos to od lat jeden z brutalniejszych banditos na boiskach Europy. Pan Marciniak - jest tylko tzw. arbitrem w boiskowym pokerze - a nie wyrocznią. Każdy kto miał oczy otwarte to widział co się stało.

 • postulat_22

  Oceniono 26 razy 20

  Może Szymon Marcinak byłby lepszym sędzią, gdyby liczył się z opiniami ekspertów. Dla niego była to normalna fizyczna walka. Walka o co? Bo o piłkę to na pewno nie. Jeśli normalną walką fizyczną jest założenie przeciwnikowi dźwigni na rękę i obalenie go, bez zamiaru odebrania mu piłki, to czy rzut przez biodro albo suples również wolno zastosować? Za co jeszcze wolno chwycić lub ciągnąć przeciwnika, by uniemożliwić mu grę? Skoro to była normalna fizyczna walka, to dlaczego Ramos tak bardzo się starał, żeby sędzia tego nie widział? Żółtą kartkę można obejrzeć za sam impet ataku na przeciwnika, za pociągnięcie za koszulkę, no ale nie za pociągnięcie za rękę, nawet jeśli mogłoby to grozić jej złamaniem. Chyba nie mógłbym być sędzią piłkarskim, bo ja za coś takiego wyrzuciłbym bandytę z boiska.

 • janbar22

  Oceniono 34 razy 20

  "Dla ekspertów to zdarzenie to więcej niż faul."

  Co tu jeszcze dodawać?

  Może tylko to ,że jeśli sprytnie, bez faulu, złamię ci rękę podczas meczu np. korzystając z umiejętności sztuk walki, to dla Pana Marciniaka nie ma żadnego problemu.

 • kfadam

  Oceniono 33 razy 19

  Ramos zrobiłbwszystko by przeciwnikowi wyłamać bark i uszkodzić łokieć. Powtórka pokazała że zrobił to świadomie i umiejętnie i to było jego celem nie piłka.

 • poison884

  Oceniono 29 razy 17

  Gdyby sędziował wszystkie mecze Legii zdobyła by mistrzostwo bez porażki :)

 • kisssmyass

  Oceniono 20 razy 14

  przepraszam, ale nie mogę się zgodzić, gdyż po nie ukaraniu go, Ramos rozochocony bezkarnością podszedł do bramkarza Liverpoolu i ciachnął go, chyba w głowę albo w klatę, ‚niechcący’, łokciem. Po czym nastąpił ów pierwszy kiks rozkojarzonego Kariosa i gol dla Realu. I to też o niczym nie mówi sędziemu? Może sędziowie powinni przechodzić okresowe treningi psychologiczne na temat faulów jak to się ładnie określa, ‚taktycznych’ ? Bo widać że cwani zawodnicy są tak przygotowani psychologicznie w stosowaniu zagrań pozasportowych, by przechytrzać sędziów.. A potem, jak Ramos będzie robił kasę publikując wspominki biograficzne to przyzna się do tego i owego. I jeszcze na tej szczerości z opóźnionym zapłonem zarobi.

 • onuce-precz

  Oceniono 17 razy 13

  to dowodzi ze nie powinien być sędzią.

 • elvisek101

  Oceniono 12 razy 12

  Taka wypowiedź najlepiej świadczy o tym, że żaden sędzia nie może podważyć decyzji UEFA Madryt.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX