Telewizja Polsat przejmuje Eleven Sports!

Telewizja Polsat kupiła 50 procent plus jeden udział w polskiej spółce Eleven Sports Network za 38 mln euro. Eleven działa na naszym rynku od trzech lat i transmituje czołowe ligi piłkarskie (m.in: La Liga, Serie A i Bundesliga ) oraz wyścigi Formuły 1.

W czwartek wieczorem doszło do niespodziewanej transakcji na rynku mediów.

"Nabywane przez Telewizję Polsat udziały, po rejestracji przewidzianego w umowie podwyższenia kapitału zakładowego ESN, będą stanowić 50 procent plus jeden udział w kapitale zakładowym Eleven Sports Network. Łączna cena nabywanych w ramach Umowy Udziałów została ustalona na kwotę 38 mln euro" – głosi komunikat.

- Jesteśmy bardzo dumni z tego, co nam się udało osiągnąć podczas tych trzech lat obecności na rynku polskim i co jest zasługą fantastycznego polskiego zespołu. Potwierdzeniem naszego sukcesu jest umowa z Telewizją Polsat, która doceniła nasze wyniki operacyjne i finansowe oraz dostrzegła nasz potencjał dalszego dynamicznego rozwoju. Porozumienie z Telewizją Polsat otwiera przed nami nowe, niezwykle interesujące możliwości. Wspólnie chcemy odgrywać ważną rolę na polskim rynku telewizyjnych kanałów sportowych - portal telix.pl cytuje Marca Watsona, czyli jedną z najważniejszych osób w Eleven Sports.

Kibice nie muszą się obawiać, bo kanały: Eleven Sports 1, Eleven Sports 2, Eleven Sports 3 i Eleven Sports 4 w dalszym ciągu będą pokazywać m.in: czołowe europejskie rozgrywki piłkarskie (LaLiga Santander, Bundesliga, Serie A) czy wyścigi Formuły 1. Jak wynika z naszych informacji, transakcja niczego nie zmienia jeśli chodzi o sposób pokazywania sportu w Eleven w najbliższych sezonach, również jeśli chodzi np. o obsady komentatorskie.

Zobacz także
 • Puchar Króla. Barcelona pokonała Levante. Co z awansem?
 • Ahmed Hussein-Suale Ghański dziennikarz zastrzelony za ujawnienie korupcji?
 • Hiszpańskie media: Santiago Solari nie będzie trenerem Realu Madryt w przyszłym sezonie
Komentarze (39)
Telewizja Polsat przejmuje Eleven Sports!
Zaloguj się
 • dddupa

  Oceniono 14 razy 12

  Ku... ale masakra.... teraz już wszystko będzie w rękach najbardziej gó...anej z gó...anych telewizji dla ubogich, czyli Polsatu. Wszyscy będą skazani na komentatorów Borka i Kołtonia albo prostaka Hajtę, czyli dno dna.

 • taiczo

  Oceniono 12 razy 12

  Ja pie..., czyli to ostateczny koniec oglądania piłki/F1 legalnie za rozsądną cenę jaką proponował Eleven.

 • ikebroflovski

  Oceniono 10 razy 10

  Czy Polsat naprawdę musi zepsuć wszystko co dobre?!!

 • gunston

  Oceniono 11 razy 9

  Pozornie taki układ może się wydać dla widza wygodny - niemal cała piłka w jednej stacji tv. Tylko że za ekspansję Polsatu zapłacą w końcowym rozrachunku abonenci. Nie od razu, bo Polsat musi najpierw ludzi do siebie przyciągnąć. A Polsat jak wiadomo licytował ostro.
  Już kiedyś Polsat zorganizował w Polsce MŚ w siatkówce, za które musieli zapłacić widzowie.

 • johnny9292

  Oceniono 11 razy 9

  Teraz to się pewnie dowiemy za ile trzeba będzie kupić pakiecik, od jednej z najbardziej złodziejskich stacji telewizyjnych.

 • gunston

  Oceniono 8 razy 8

  Krótko mówiąc polski rynek telewizyjny zmierza w kierunku monopolu w przypadku transmisji piłki nożnej. A jak powszechnie wiadomo monopol w dłuższej perspektywie nigdy nie jest korzystny dla klienta.

 • robsonrb

  Oceniono 6 razy 4

  Fatalna informacja dla kibiców, wszystko było w dobrej cenie i ładnie opakowanie a teraz polsznat będzie nas kroił do bólu, pewnie nowy paliecik sportowy za jedynie 40 zł/MC do tego co ciekawsze mecze w PPV a wszystko polane potokiem reklam. Chyba trzeba będzie przerzucić siewna internet!

 • alamar3

  Oceniono 3 razy 3

  Eleven to swietna stacja w przeciwienstwie do stronniczego nc+, boje sie ze Polsat ja zepsuje podobnie jak zepsul np. Superstacje, moze finansowa ta lepiej stoi ale programowo juz nie.

 • gg7887

  Oceniono 2 razy 2

  za 50 PLN masz wszystko w internecie, IPTV na smart TV i masz cały świat - nie jest 4K ale HD wystarczy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje