Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Adrian Mierzejewski wygrał prestiżowy plebiscyt

W niedzielę ofensywny pomocnik FC Sydney otrzymał "medal Johnny'ego Warrena' - czyli nagrodę dla najlepszego zawodnika australijskiej ligi. W głosowaniu brali udział byli piłkarze, trenerzy, działacze oraz sędziowie.

Najwięcej głosów w plebiscycie otrzymał Adrian Mierzejewski, który z 39 punktami wyprzedził aż o jedenaście Dimitriego Petratosa (Newcastle Jets) oraz Leroya George'a (Melbourne Victory).

Kilka tygodni temu Polak został wyróżniony przez telewizję "Fox Sports", która również uznała go najlepszym piłkarzem ligi.

W tym sezonie 31-latek zdobył aż 13 bramek, a także zanotował 8 asyst. Chociaż Mierzejewski znajduje się w wysokiej dyspozycji, to selekcjoner reprezentacji Polski nie widzi dla niego miejsca w kadrze.

- Jego temat pojawił się w naszych analizach. Monitorowaliśmy go, jak wielu innych piłkarzy. Nie otrzymał powołania, bo mam inną koncepcje budowania drużyny. Nie zamykam jeszcze tematu, ale jeśli chodzi o MŚ, to trzeba sobie powiedzieć, że jego szanse są minimalne. No chyba, że inni będą mieli jakieś problemy zdrowotne – mówił Adam Nawałka.

Więcej o:
Komentarze (59)
Adrian Mierzejewski wygrał prestiżowy plebiscyt
Zaloguj się
 • rybka_darek25

  Oceniono 15 razy 9

  Trochę to kretynski pomysł by nie dać mu szansy w momencie gdy ciągle dostaje ją wybitnie nieudolny pijus Peszko, człowiek który powinien co najwyżej grać, przy swoich umiejętnościach, w C-klasie.

 • pjck

  Oceniono 9 razy 7

  Pewnie. Bezbarwny Mączyński, prawie bezrobotny Krychowiak, przebudzający się czasem Linetty, czy jakiś szrot z naszej ligi - oni będą robili grę!

 • kimdongun

  Oceniono 6 razy 6

  Z Peszko to można się napić.

 • Pan Dziobak

  Oceniono 15 razy 5

  nie wydaje mi się żeby liga australijska była jakoś diametralnie gorsza niż polska. Zachowanie Pana Nawałki moim zdaniem jest nieodpowiednie, o ile rozumiem ,że obaj Panowie mogą za sobą nieprzepadać, o tyle nie moge pojąć jak można stawiać sprawy prywatne nad dobrem zespołu

 • herp_derp

  Oceniono 9 razy 3

  Adrian, przestań opłacać artykuły.

 • rumbarak

  Oceniono 3 razy 3

  Ale jak matiborek zostanie selccionero, to go powoła w pierwszej kolejności

 • notremak

  Oceniono 11 razy 3

  A już myślałem, że nie będzie reanimacji!
  Adrian wysupłał ostatnie dolary australijskie na promocję? Zapamiętajcie w gazetce.sport: jeśli nasi nie zdobędą w Rosji mistrzostwa, winien będzie brak Adriana M.!
  PS. Koniecznie przypomnijcie o Nim jeszcze podczas meczu z Senegalem!

 • zen0biusz

  Oceniono 6 razy 2

  Dajcie już spokój z tym Mierzejewskim. Do tej pory w kadrze praktycznie był zmiennikiem, albo schodził przed czasem bo niewiele wnosił do gry. Przestańcie go promować.

  Prawda jest taka, że Błaszczykowski bez formy jest większym wzmocnieniem niż Mierzejewski w formie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX