Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

TVP złożyło wniosek o koncesję dla kanału 4K. Ponad połowa meczów mundialu w tej rozdzielczości

Jak informuje satkurier.pl TVP złożyło wniosek do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o uruchomienie kanału TVP 4K. W ultrawysokiej rozdzielczości będzie można obejrzeć ponad połowę meczów najbliższego mundialu.

To bardzo dobra informacja dla fanów futbolu, którzy mogą dostać szansę na oglądanie meczów w najlepszej, dostępnej obecnie rozdzielczości. 

Portal cytuje również Macieja Staneckiego z zarządu TVP, który mówi, że wszystkie mecze mundialu będą dostępne w 4K, ale w TVP zobaczyć będzie nieco ponad połowę z nich. 

Do sprawy kanału w rozdzielczości odniósł się także dyrektor TVP Sport Marek Szkolnikowski w rozmowie z portalem sport.tvp.pl: Mogę powiedzieć tylko tyle, że trwają bardzo intensywne prace. Ponownie uspokajam widzów, wszystko idzie w dobrym kierunku. Wiemy, jak funkcjonuje rynek, znamy się na tym, co robimy i wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom. 

Technologia 4K oznacza, że ekrany wyposażone w tę funkcję mają prawie 4 tysiące pikseli, czyli cztery razy więcej niż najpopularniejsze obecnie telewizory Full HD. 

Iwan o hicie Wisła-Legia. - Promocja polskiej piłki? Niewiele polskiej piłki tam było. Jak ja zdobywałem mistrzostwo, to spoza Krakowa był jeden piłkarz [DOGRYWKA]

Komentarze (88)
TVP złożyło wniosek o koncesję dla kanału 4K. Ponad połowa meczów mundialu w tej rozdzielczości
Zaloguj się
 • janus-z333

  Oceniono 30 razy 14

  Dopóki istnieje reżimowa TVPiS moje telewizory będą miały założoną blokadę na wszystkie kanały TVPiS. Choćbym płakał rzewnymi łzami nie oglądając MŚ w piłce nożnej,te kanały będą dla mnie i rodziny zarazą.

 • d1r3ct

  Oceniono 23 razy 9

  Super...faktycznie, TVP prawie nie ma nic do pokazywania ze sportu ;) Zresztą TVP stawia na marną, niskiej jakości rozrywkę z naszych podatków. Z telewizją publiczną, z misją nie ma to nic wspólnego, a wszystko z kieszeni obywateli. Likwidacja abonamentu to ukrycie tej opłaty w ogólnych daninach. A obietnice Kaczyńskiego i jego pionków jak Morawiecki...nie mają końca. Obiecają wszystko byle utrzymać się przy korycie.

 • smarekdarek

  Oceniono 10 razy 6

  A przed każdym meczem orędzie prezydenta, premiera i prezesa, a w studio sportowym eksperci będą rozprawiać o pękniętych parówkach, mgle i wybuchach (oczywiście parówki w hot dogach, mgle na murawie i wybuchach radości kibiców) ;)
  www.youtube.com/watch?v=H26xvJAOAgI

 • justas32

  Oceniono 17 razy 5

  Amber Gold ukradła 860 mln z kieszeni prywatnych ludzi - jest afera. TVP ukradła 1 mld zł dotacji z kieszeni nas wszystkich - afery nie ma ...

 • zdzichu_bhp

  Oceniono 11 razy 5

  A już myślałem, że TVP złożyła wniosek o upadłość albo o jakieś dodatkowe pieniążki na przykład o 100 baniek? :)

 • teczowy.husarz.bat.na.chamow

  Oceniono 13 razy 5

  Ale jeden warunek:
  Narodowa TVP powinna pokazywac tylko te mecze, w ktorych Polska wygrywa!
  :-)

 • acototak

  Oceniono 6 razy 4

  "Technologia 4K oznacza, że ekrany wyposażone w tę funkcję mają prawie 4 tysiące pikseli"
  Wg mnie to oznacza, że Piotr Majchrzak nie ma bladego pojęcia o czym pisze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX