Chelsea w finale Pucharu Anglii. Dobry mecz Bednarka!

Chelsea w finale Pucharu Anglii! Zawodnicy Antonio Conte wygrali z Southampton 2:0 i zapewnili sobie awans. Kolejny dobry mecz w barwach "Świętych" zagrał Jan Bednarek.

Chelsea prowadziła grę od samego początku, a zadaniem Southampton było niedopuszczenie do zagrożenia pod własną bramką. Pierwsze trzydzieści minut to jednak niemal rozpaczliwa obrona zawodników Marka Hugesa.

Z każdą kolejna minutą Southampton atakowało jednak coraz śmielej. Pod koniec pierwszej połowy Lemina oddał nawet dosyć groźny strzał po bardzo długim podaniu Jana Bednarka. Na posterunku był jednak Caballero, który złapał futbolówkę.

Bramka tuż po przerwie

Chelsea była jednak znacznie lepsza i swoją przewagą udokumentowała tuż po przerwie. Najpierw Hazard ładnie minął Bednarka, a potem podał do Girouda, który położył całą obronę So'ton. Drugą bramkę dołożył Alvaro Morata, który na boisku pojawił się chwilę wcześniej.

Wtedy na boisku nie było Jana Bednarka, który kolejny raz wyszedł w pierwszym składzie. Polak zaprezentował się naprawdę bardzo solidnie. Obrońca popisał się wieloma dobrymi interwencjami w obronie i wielokrotnie zatrzymywał Edena Hazarda. Co więcej, branżowy portal WhoScored.com ocenił Polaka na 7,5, co było najwyższą notą w zespole (wspólnie z Wesleyem Hoedtem).

W finale Chelsea zagra z Manchesterem United. Spotkanie odbędzie się 19 maja na stadionie Wembley.