Sport.pl

Panathinaikos Ateny po raz pierwszy w historii może zostać zdegradowany. Ogromne długi

Panathinaikos Ateny może niebawem po raz pierwszy w swojej historii spaść z najwyższej klasy rozgrywkowej. Jeden z najbardziej utytułowanych greckich klubów ma ogromne, sięgające kilkudziesięciu milionów euro długi.

Jakiś czas temu w drużynie Panathinaikosu doszło do strajku. Piłkarze byli wściekli, że klub przez niemal pół roku nie wypłaca im pensji.

W miniony poniedziałek ogłoszono zaś, że klub zostanie ukarany odjęciem - kolejnych w tym sezonie - trzech punktów za ogromne zadłużenia wobec jednego z piłkarzy.

Regulamin rozgrywek jasno mówi, że jeśli klub trzykrotnie w trakcie jednego sezonu zostanie ukarany odjęciem trzech punktów, będzie zdegradowany do niższej ligi. Panathinaikos jest zagrożony, ponieważ otrzymał już trzy kary. Może nie pomóc fakt, że "Koniczynki" zajmują 10. miejsce w tabeli greckiej Super League, które gwarantuje utrzymanie.

Zdaniem greckich mediów dług klubu wynosi kilkadziesiąt milionów euro. Władze mają czas do czwartku 19 kwietnia, aby uregulować zadłużenie wobec swoich zawodników. W innym wypadku 20-krotny mistrz Grecji po raz pierwszy w swojej historii pożegna się z najwyższą klasą rozgrywkową.

Więcej o:
Komentarze (6)
Panathinaikos Ateny po raz pierwszy w historii może zostać zdegradowany. Ogromne długi
Zaloguj się
 • antropoid

  Oceniono 7 razy 5

  Jak się latami żyło ponad stan i udawało potęgę na kontynencie...

 • ligand17

  Oceniono 1 raz 1

  Zgodnie z tradycją - Bayern Monachium powinien ich wesprzeć finansowo :-)

 • dezyderymarchewka

  Oceniono 3 razy 1

  Zapewne jak to Grecy, zaraz zaczną twierdzić, że to wina waluty euro i domagać się pieniędzy od Merkel. Zaczną strajkować, demonstrować i kategorycznie odrzucą program naprawczy, gdyż oznaczałby on 'obniżenie poziomu życia'.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX