Sport.pl

Kuriozalny rzut karny w III lidze. Rezerwowy kopnął piłkę, która była na boisku [WIDEO]

W meczu III ligi pomiędzy Bałtykiem Gdynia a Górnikiem Konin doszło do rzadko spotykanej sytuacji. Arbiter prowadzący to spotkanie podyktował najpierw rzut wolny pośredni, a następnie karny, po tym jak jeden z rezerwowych zawodników kopnął piłkę znajdującą się w obrębie boiska.

W 75. minucie meczu piłka zmierzała poza linię końcową boiska. Zanim minęła linię, jeden z rezerwowych Górnika Konin kopnął ją w kierunku bramkarza. Arbiter najpierw podyktował rzut wolny pośredni, ale po chwili zmienił decyzję i wskazał na 11. metr.

 

Zgodnie z przepisami - jeśli rezerwowy zawodnik wejdzie na boisko i dotknie piłkę, sędzia jest zmuszony przerwać grę i podyktować - zależnie od miejsca zdarzenia - rzut wolny pośredni lub karny. Zdarza się to bardzo rzadko, dlatego wszyscy zgromadzeni na meczu Bałtyk Gdynia - Górnik Konin nie kryli zdziwienia.

Co ciekawe, sędzia pierwotnie popełnił błąd dyktując rzut wolny pośredni. Zmianę decyzji jego asystentowi podpowiedział... kierownik drużyny gospodarzy.

Zawodnik Bałtyku wykorzystał rzut karny, dzięki czemu wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie 2:0. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1.

Więcej o:
Komentarze (10)
Kuriozalny rzut karny w III lidze. Rezerwowy kopnął piłkę, która była na boisku [WIDEO]
Zaloguj się
 • Miloslaw Spiewak

  Oceniono 1 raz 1

  To oczywiste że rzut wolny BEZPOŚREDNI albo karny. Karny zastępuje rzut wolny bezpośredni w obrębie pola karneego. W polu karnym rzut wolny pośredni jest możliwy.

 • konto_nieznane

  Oceniono 1 raz 1

  Poprawię Cię gimnazjalisto za darmo, nie dziękuj:
  Zgodnie z przepisami - jeśli rezerwowy zawodnik wejdzie na boisko i dotknie piłkę, sędzia jest zmuszony przerwać grę i podyktować - zależnie od miejsca zdarzenia - rzut wolny BEZpośredni lub karny.

 • kawon86

  Oceniono 1 raz 1

  W znaczeniu konkretnym, fizycznym dotknąć i dotykać łączą się z dopełniaczem. Dotknie piłki. Tak na marginesie.

 • bad.mother

  Oceniono 6 razy 0

  Niestety, minęły czasy honorowych piłkarzy, jak Garrincha. Honorowy piłkarz w takim wypadku wykonałby taki rzut karny strzelając na piąte piętro. Nie należy przyjmować handicapu dostarczonego przez sędziego w tak głupi sposób, całkowicie niezgodnie z duchem sportu - w dodatku na granicy przepisów, bo piłka w sumie to była na linii, a rezerwowy stał za linią...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX