Serie A. Juventus wygrywa z Milanem. Napoli remisuje. Grali Polacy

W hicie 30. kolejki ligi włoskiej Juventus pokonał AC Milan (3:1). Ozdobą spotkania była piękna bramka Paulo Dybali. W pozostałych spotkaniach Serie A zagrało aż pięciu Polaków.

Juventus bardzo szybko objął prowadzenie. Już w 5. minucie piękną bramkę zdobył Paulo Dybala, który strzałem zza pola karnego pokonał Gianluigiego Donnarummę. 20 minut później było już 1:1, bo na listę strzelców wpisał się Leonardo Bonucci, były piłkarz turyńczyków.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem, ale po zmianie stron strzelali już tylko gospodarze. W 79. minucie bramkę zdobył Juan Cuadrado, a w końcówce spotkania zwycięstwo Juventusu przypieczętował Sami Khedira.

Po sobotnim zwycięstwie turyńczycy utrzymali się na pierwszym miejscu w tabeli, mając przewagę czterech punktów nad drugim Napoli.

Grali Polacy

Thiago Cionek, Karol Linetty, Mariusz Stępiński, Piotr Zieliński – aż czterech Polaków wyszło w podstawowych składach swoich zespołów w sobotnich meczach ligi włoskiej. Dodatkowo, w drugiej połowie wyjazdowego spotkania Napoli na murawie pojawił się również Arkadiusz Milik. Polak był bliski zdobycia bramki, ale piłka po jego strzale uderzyła w poprzeczkę, a neapolitańczycy zremisowali z Sassuolo 1:1. Spal Cionka zremisowało na wyjeździe z Genoą (1:1), a Sampdoria Linettego przegrała 1:2 z Chievo Stępińskiego.