Ekstraklasa. Niespodzianka w Gdyni. Arka wygrywa z bezradną Legią

W ostatnim sobotnim spotkaniu 29. kolejki Lotto Ekstraklasy Arka Gdynia, po raz pierwszy od niemal 40 lat, pokonała Legię Warszawa na własnym boisku (1:0). Mistrzowie Polski byli bezradni i kompletnie nie potrafili przeciwstawić się grającej pressingiem drużynie Leszka Ojrzyńskiego. Kibice mistrzów Polski w trakcie meczu skandowali nazwisko Michała Kucharczyka, który kilka dni temu został przesunięty do rezerw.
Arka Gdynia
Bramki: Bohdanow (34.) Kartki: Siemaszko, Marciniak, Marcjanik, Piesio, Esqueda - żółta Skład: Steinbors - Zbozień, Marcjanik, Helstrup Jensen (65. Sołdecki), Marciniak - Szwoch, Bohdanow, Nalepa, Piesio - Jankowski (82. Zarandia), Siemaszko (70. Esqueda)
Kartki: Cafu, Hlousek - żółta Skład: Malarz - Vesović, Remy, Pazdan, Jędrzejczyk - Antolić, Philipps, Cafu (46. Hlousek) - Pasquato (73. Szymański), Hamalainen, Radović (35. Eduardo)

Gospodarze prezentowali się bardzo dobrze od pierwszych minut. Grali bardzo wysokim pressingiem, czym zaskoczyli piłkarzy Romeo Jozaka, nie mających pomysłu na skuteczne wyjście z własnej połowy i sforsowanie szczelnej defensywy gdynian.

Bardzo aktywny był Rafał Siemaszko, który sprawiał ogromne problemy bocznym obrońcom Legii. W środku pola goście również nie mogli przejąć kontroli – bardzo słabo spisywał się m.in. Cafu. W 30. minucie właśnie Siemaszko był bardzo bliski zdobycia bramki. Po dośrodkowaniu Damiana Zbozienia dynamicznie wbiegł w pole karne, ale w ostatniej chwili uprzedził go wychodzący z bramki Arkadiusz Malarz.

Cztery minuty później Malarz był już bezradny. Andriy Bogdanov świetnie wykonał rzut wolny podyktowany za faul na jednym z zawodników Arki. Zawodnik gospodarzy uderzył płasko, pod murem, a piłka przeleciała jeszcze między nogami Siemaszko i zaskoczyła bramkarza gości.

Zawodnikom schodzącym na przerwę towarzyszyły głośne okrzyki kibiców gości. „Michał Kucharczyk, Michał Kucharczyk” – śpiewali fani mistrzów Polski, okazując wsparcie piłkarzowi kilka dni temu przesuniętemu do rezerw warszawskiej drużyny, i domagając się jego powrotu. W "nieco mniej" cenzuralnych słowach komentowali natomiast postawę swoich ulubieńców.

Po zmianie stron Legia grała nieco lepiej, ale wciąż nie mogła zagrozić bramce Steinborsa, o czym najlepiej świadczyła statystyka celnych strzałów gości, która wynosiła zero.

Po sobotniej porażce warszawiacy zachowali 2. miejsce w tabeli, ze stratą trzech punktów do pierwszej Jagiellonii Białystok. Drużyna Ireneusza Mamrota ma jednak przed sobą jeszcze jeden mecz w tej kolejce, w poniedziałek z Zagłębiem Lubin.