Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Mocne słowa byłego trenera Lechii w rozmowie z BBC

- Praca w Polsce to ciężki kawałek chleba. To wyzwanie prowadzić klub w Europie Wschodniej - mówi Adam Owen, był trener Lechii Gdańsk w rozmowie z BBC.

Owen pracę pierwszego szkoleniowca Lechii rozpoczął we wrześniu ubiegłego roku. Wcześniej przez trzy miesiące był asystentem Piotra Nowaka, po którym przejął pierwszy zespół. Drużynę z Gdańska zdążył poprowadzić w zaledwie 16 spotkaniach. Po bardzo słabych wynikach został zwolniony. - Przez ten czas przybyło mi siwych włosów, ale niczego nie żałuję. Zdobyłem wiele cennego doświadczenia - powiedział Walijczyk w rozmowie z BBC.

I dodał: To była trudna praca. Klub znajdował się w ciężkim, przejściowym okresie. Kiedy przyszedłem do Gdańska, w zespole panował chaos. Wprowadziłem wiele pozytywnych zmian, których nie widać od razu, ale w ostateczności wpłynęły one na klub bardzo pozytywnie.

- Prowadzenie tak dużego klubu, z zawodnikami poziomu międzynarodowego, walczącymi o wyjazd na mistrzostwa świata, w dużej lidze w Europie, była dla mnie bardzo ważna. To była wspaniała szkoła - zakończył Owen.

Następcą Walijczyka na stanowisku trenera Lechii został Piotr Stokowiec. Gdańszczanie dotychczas rozegrali dwa spotkania z nowym szkoleniowcem. Obydwa przegrali - z Lechem Poznań 0:3, a z Legią Warszawa 1:3.

Więcej o:
Komentarze (15)
Mocne słowa byłego trenera Lechii w rozmowie z BBC
Zaloguj się
 • lionold

  Oceniono 6 razy 6

  Ten człowiek jest za delikatny by użyć mocnych słów. A autor dając taki tytuł ordynarnie okłamał czytelników.

 • doktorzero

  Oceniono 5 razy 5

  Adam Owen to trener przygotowania fizycznego. Nawet pełniąc tylko tę funkcję w Lechii, nie był w stanie należycie przygotować piłkarzy wydolnościowo, a co tu mówić o taktyce. Z czym do ludu ...

 • awloylocgk9y

  Oceniono 3 razy 3

  Clickbajtowy tytuł. Pozdrawiam, dałem się zrobić :)

 • cxubmsqq1

  Oceniono 2 razy 2

  Zal mi kretyna.... Nawet najwieksi kibole w Polsce nie uwierza, iz Lechia to 'poziom miedzynarodowy, grajaca w duzej lidze w Europie'.

  Chlopie - takie PR nie trafi nawet do polskich kiboli, nie mowiac o zachodnich potencjalnych pracodawcach....

 • rumun106

  Oceniono 1 raz 1

  Owen trenerem w Lechii ( masazysta) to jak zatrudnić prostytutkę aby świnie i krowy oporządzała z rana a potem do zagrody ganiała...

 • rezun-one

  0

  Gdy on tu przychodził to klub ocierał się o tytuł mistrzowski, po jego pracy klub chyba spadnie do niższej ligi. Takie brednie to może mówić w Anglii bo tam nikt nie obserwuje naszej ligi.

 • sealion

  0

  "- Prowadzenie tak dużego klubu, z zawodnikami poziomu międzynarodowego, ..."

  Zawsze mnie dziwi jak szybko sprawny PR klubu wmówił dziennikarzom i kibicom, że to duży klub. Chyba, że patrzymy z perspektywy ich stadionu który faktycznie jest duży i pusty. Lechia zasilana pieniędzmi z kredytów i pożyczek to w gruncie rzeczy klub na poziomie Korony Kielce. Gdzie im do dużych klubów jak Legia czy Lech.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX