Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Reprezentacja Polski. Taras Romanczuk powołany na mecze z Nigerią i Koreą Południową?

Taras Romanczuk najprawdopodobniej otrzyma powołanie do reprezentacji Polski na mecze towarzyskie z Nigerią i Koreą Południową. Wraz z nim na zgrupowaniu we Wrocławiu może pojawić się inny piłkarz Jagiellonii Białystok, Przemysław Frankowski - informuje Agnieszka Syczewska, wiceprezes białostockiego klubu. Jakub Kwiatkowski, rzecznik prasowy reprezentacji Polski, informuje natomiast, że oficjalne powołania pojawią się dopiero w piątek 16 marca, i dopiero wtedy będzie wiadomo, którzy zawodnicy z klubów Lotto Ekstraklasy będą na liście powołanych, a teraz z informacjami należy się wstrzymać.

Romanczuk kilka dni temu oficjalnie otrzymał polskie obywatelstwo i odebrał polski dowód. Proces przyznania obywatelstwa ukraińskiemu zawodnikowi znacznie ułatwiły jego korzenie - babcia Tarasa urodziła się w Polsce.

Poza Romanczukiem, powołanie na najbliższe zgrupowanie reprezentacji może otrzymać również Przemysław Frankowski, skrzydłowy Jagiellonii.

Romanczuk dobija się do kadry Adama Nawałki. 'Rodzina jest dumna, że wracam do korzeni' >>

Przemysław Frankowski dla Sport.pl: Taras to zawodnik, który się wyróżnia i zasługuje na powołanie

Więcej o:
Komentarze (111)
Reprezentacja Polski. Taras Romanczuk powołany na mecze z Nigerią i Koreą Południową?
Zaloguj się
 • kryweg

  Oceniono 8 razy 8

  Z treści artykułu wnioskuję, że nie Polak ukraińskiego pochodzenia ale Ukrainiec polskiego pochodzenia. Czy się mylę ?
  Panie Tarasie, życzę powodzenia !

 • rulz007

  Oceniono 11 razy 7

  powodzenia Taras!

 • kormo

  Oceniono 10 razy 6

  Taras Polska!

 • siwywaldi

  Oceniono 11 razy 5

  Jak pamiętam, to E. Olisadebe, "prawdziwi" rzucali na murawę banany. Ciekawe co będą rzucać jemu?

  A już najlepszy to jest ten cytowany Świrydowicz piszący cyt.: "Już nie Taras Romanchuk, a Taras Romanczuk". Tak jakby w pisowni ukraińskiej NIE BYŁO litery "cz" i zamiast niej używano by angielskiej formy "ch". :-)

 • lica79

  Oceniono 2 razy 2

  Tylko czekać jak zawali bramę i nasi „patrzy-idioci” przypomną mu skąd pochodzi i ze pewnie w przedszkolu należał do UPA

 • augenthaler

  Oceniono 4 razy 2

  Życzę Tarasowi powodzenia. Trzeba podkreślić, że jest on Ukraińcem, a pochodzenie polskie ma dość odległe, nie bliższe niż Merkel. Nie wiadomo czy babcia Tarasa była narodowości polskiej czy też była obywatelką polską. Ale generalnie nie ma to większego znaczenia, bo Taras z biegiem lat może wykształcić u siebie i u swoich dzieci tożsamość podwójną. Nie jest ona wcale czymś rzadkim. Będzie wtedy narodowościowo zarówno Ukraińcem, jak i Polakiem. A do gry w reprezentacji ma pełne prawo, z racji posiadania stosownego paszportu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX