Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Awans Polski w rankingu FIFA

W najnowszym rankingu FIFA reprezentacja Polski znalazła się na 6. miejscu. W porównaniu do poprzedniego zestawienia biało-czerwoni awansowali o jedną pozycję.

Reprezentacja Polski aktualnie ma na swoim koncie tyle samo punktów, ile Hiszpania, która w poprzednim rankingu była wyżej od biało-czerwonych. Awans Polski to jedyna zmiana pozycji w czołowej dziesiątce. Na pierwszym miejscu nadal znajdują się Niemcy, druga jest Brazylia, a trzecia Portugalia.

Spośród reprezentacji, z którymi zespół Adama Nawałki zmierzy się na mistrzostwach świata w Rosji, najwyżej sklasyfikowano Kolumbię (13. miejsce). Senegal znalazł się na 27. pozycji, a Japonia na 55.

Kolejny ranking FIFA zostanie opublikowany 12 kwietnia. Uwzględni on wyniku meczów towarzyskich, które odbędą się pod koniec marca. Polska zagra w nich z Nigerią (23.03) i Koreą Południową (27.03).

Pierwsza "10" marcowego rankingu FIFA:

1. Niemcy 1609 pkt.
2. Brazylia 1489
3. Portugalia 1360
4. Argentyna 1359
5. Belgia 1337
6. Polska 1228
Hiszpania 1228
8. Szwajcaria 1197
9. Francja 1185
10. Chile 1161

Więcej o:
Komentarze (49)
Awans Polski w rankingu FIFA
Zaloguj się
 • roll

  Oceniono 8 razy 4

  Brawo Prezes Boniek.

 • remo29

  Oceniono 11 razy 3

  Może nie jedźmy na te mistrzostwa? Idzie nam dobrze, jeszcze tylko pięć oczek.

 • robs7777

  Oceniono 2 razy 2

  Kiedy w końcu uczciwie wytłumaczenie jak to działa zamiast się zachwycać? Po prostu, Polska unika grania meczów towarzyskich które są punktowane znacznie niżej. A żeby uzyskać ranking zamiast dodawać punkty FIFA bierze średnią... A to oznacza że jak ktoś gra mecze towarzyskie i je wygrywa, to i tak jego średnia spada. Można powiedzieć że Polska dość celowo wykorzystuje ten fakt i to się opłaciło w losowaniu grup MŚ. Ale to nie podnosi poziomu naszej drużyny... więc nie zachwycajmy się tak tym rankingiem. To idealny przykład takiej częściowej informacji i jak ktoś tego sam nie sprawdzi to nie zrozumie jak to działa. To taki PiS-izm i jak widać nie tylko PiS jest tego winny. W dzisiejszych czasach wszystko trzeba samemu sprawdzać.

 • g.lesio

  Oceniono 4 razy 2

  Dziwię się, że od razu nie jesteśmy sklasyfikowani na pierwszym miejscu bo dlatego nie rozgrywamy meczów i awansujemy, w rankingu że nas przeciwnicy się boją..
  Przecież polska piłka nożna i jej myśl szkoleniowa wymiata.
  Widać to po osiągnięciach naszych drużyn klubowych - niekiedy uda się nawet wyeliminować największych gigantów z Monako a nawet z Litwy.
  W sumie Ekstraklasa Polska na co wskazuje nazwa ekstraklasa to światowa potęga.

 • zebrzec

  Oceniono 3 razy 1

  Nie grajmy wcale..:)

 • zenekciec

  Oceniono 5 razy 1

  Niedlugo zrobia z nas Miszcza Sfiata .

 • glemp1

  Oceniono 5 razy 1

  Portugal to cieniasy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX