'Nike ma klucz do Neymara'. Firma sfinansuje transfer piłkarza do Realu? Jest warunek

CHRISTOPHE ENA/AP

Firma Nike jest gotowa sfinansować czę¶ć transferu Neymara do Realu Madryt, w zamian za zostanie głównym sponsorem technicznym mistrzów Hiszpanii - informuje "AS". Obecnie sponsorem technicznym Królewskich jest Adidas.

'Nike ma klucz do Neymara' - czytamy na okładce wtorkowego wydania dziennika AS. Amerykańska firma za wszelk± cenę chce podpisać umowę z Realem, i w tym celu zamierza czę¶ciowo sfinansować transfer Neymara. Brazylijczyk latem został kupiony przez Paris Saint-Germain za 222 mln euro, teraz kwota byłaby jeszcze wyższa. Dlatego pomoc sponsorów jest niezbędna.

Nike ma klucz do NeymaraNike ma klucz do Neymara Twitter

Na mocy obecnej umowy, Adidas za sponsorowanie Realu rocznie płaci 40 milionów euro. Nike byłby w stanie  przebić te warunki kilkukrotnie, płac±c mistrzom Hiszpanii ponad 100 mln euro, co znacznie ułatwiłoby sprowadzenie piłkarza PSG. Nie wiadomo jednak, czy Królewscy, korzystaj±c z okoliczno¶ci, nie podpisz± nowego kontraktu z Adidasem. Niemiecka firma, której umowa z Królewskimi obowi±zuje do 2020 roku, jest bowiem w stanie zapłacić znacznie więcej. Dla porównania, Manchester United otrzymuje od niej około 150 mln euro za każde 12 miesięcy współpracy.

Zdaniem dziennika "AS" ojciec Neymara rozmawiał już z przedstawicielami Realu na temat ewentualnego transferu finansowanego w czę¶ci przez sponsora technicznego.

Nike obecnie współpracuje m.in. z FC Barcelon±, Manchesterem City, Paris Saint-Germain, Atletico Madryt, Tottenhamem, czy Chelsea.

Zobacz także
Komentarze (17)
'Nike ma klucz do Neymara'. Firma sfinansuje transfer piłkarza do Realu? Jest warunek
Zaloguj się
 • pawko13

  Oceniono 4 razy 4

  Proponuję zeby Real kupił mnie za 30 mln euro.
  Dzięki temu zaoszczędzi 180 mln, a różnica w poziomie sportowym zespołu wniesiona przez Neymara i mnie siedzacego na trybunach jest warta pewnie realnie około 80 MLN euro. Oznacza to, że kupujc mnie Real oszczędza 100 mln euro. Te pieniadze można wydać na dwóch dobrych zawodników po 50 mln, którzy sumarycznie wniosa do zespołu wiecej niż brazylijczyk. Dzieki temu za jedyne 130 mln euro Real wyjdzie na swoje :).

 • b.dwornik

  Oceniono 1 raz 1

  To się robi już nieprzyzwoite. Ciekawe kiedy osi±gn± masę krytyczn± i balonik pęknie z hukiem.

 • monodeluxe

  0

  I cały ten cyrk, aby tato Naymara miał na kolejne fury i luksusowe prostytutki.Patologia.Co za pasożyt. Jak Czarek Kucharski wisz±cy na Lewym

 • Jakub Jakub

  0

  Ojciec Neymara miesza.
  Znowu chce dostać prowizje od transferu za to ze jest tat± Neymara

 • peterjk

  0

  Cały czas przewija się ojciec Neymara, ma się wrażenie że chłopak przez zachłanno¶ć swojego ojca pakuje się w kłopoty. Liga francuska tak naprawdę dostarcza graczy do Anglii I Hiszpanii, ostatnim wielkim klubem byla Marsylia, PSG może pomarzyć o takich sukcesach.

 • kuku666

  Oceniono 2 razy -2

  Ciekawi mnie reakcja Neymara, gdyby wszedł na gazetę.pl i poczytał jakie pierdoły o nim wypisuj± Polaczki. Zapewne ¶miałby się z godzinę po przeczytaniu tylu bzdetów i ploteczek.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje