Tłumy pożegnały Davide Astoriego

ALESSANDRA TARANTINO/AP

W czwartek odbył się pogrzeb Davide Astoriego, kapitana Fiorentiny zmarłego kilka dni temu. Piłkarza pożegnały tłumy kibiców ubranych w barwy klubowe, a także piłkarze innych zespołów, m.in. Juventusu.

Astori zmarł w nocy z soboty na niedzielę. Zawodnik wraz z całym zespołem przebywał w hotelu przed niedzielnym, wyjazdowym meczem Fiorentiny z Udinese. Z tego powodu odwołano wszystkie niedzielne spotkania Serie A. We wtorek przeprowadzono sekcję zwłok kapitana Fiorentiny. Jego serce miało stale zwalniać swoj± pracę, aż się zatrzymało.

W czwartek odbył się pogrzeb 31-latka, na którym pojawiło się kilka tysięcy fanów ubranych w barwy klubowe. 

Poza kibicami w pożegnaniu Astoriego uczestniczyli piłkarze - Fiorentiny i innych włoskich klubów. - Takiego brata czy syna chciałby mieć każdy. Twoi rodzice w wychowaniu ciebie nie popełnili nawet najmniejszego błędu. Nie jeste¶ jak inni, jeste¶ czystym dzieckiem futbolu. Nasze my¶li kieruję do matki, ojca, braci, żony i córki. Byłe¶ wielkim facetem i powiemy to jej w przyszło¶ci. Byłe¶ naszym ¶wiatłem - powiedział Milan Badelj, pomocnik zespołu z Florencji.

- Dedykujemy Astoriemu zwycięstwo z Tottenhamem. Wiele razy płakałem. On był fantastycznym zawodnikiem. Trudno było z tym sobie poradzić podczas meczu. Musieli¶my my¶leć o grze i wyniku. On na zawsze zostanie w naszych sercach - dodał Giorgio Chiellini, którego Juventus w ¶rodę pokonał angielskich rywali 2:1, dzięki czemu awansował do 1/4 finału Ligi Mistrzów.

Zobacz także
Komentarze (3)
Tłumy pożegnały Davide Astoriego
Zaloguj się
  • Janek Marek

    Oceniono 2 razy 2

    Ogl±dałem transmisję. Wzruszaj±ce pożegnanie!!!! Tysi±ce, tysi±ce kibiców, Florentyńczyków żegnało kapitana Violi!!!! Pozostaj±ca w sercu na długo poruszaj±ca uroczysto¶ć!!! Ciao Davide!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje