Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Oficjalnie. Piotr Stokowiec nowym trenerem Lechii Gdańsk

Piotr Stokowiec został nowym trenerem Lechii Gdańsk. Były szkoleniowiec Zagłębia Lubin zastąpił zwolnionego kilka dni temu Adama Owena.

Jak poinformowali przedstawiciele klubu z Gdańska, Stokowiec podpisał kontrakt do 30 czerwca 2020 roku. Jego asystentem został Łukasz Smolarow, a nowym trenerem bramkarzy będzie Jarosław Bako.

- Dziękuję za zaufanie, które mi okazano angażując mnie do takiego wielkiego projektu. To był mój wybór i moja decyzja. Cieszę się, że tu jestem. Potencjał i ambicje tego klubu są podobne do moich dlatego tu jestem - rozpoczął Stokowiec na oficjalnej konferencji prasowej.

I dodał: Skupiamy się na celach krótkofalowych - zajęcie się drużyną, która ma wielu zawodników z dobrymi umiejętnościami. Chcemy polepszyć współpracę między poszczególnymi formacjami i sprawić, że zawodnicy poczują się mocni, będą groźni dla najlepszych i zaczną punktować.

Lechia Gdańsk aktualnie znajduje się dopiero na 12. pozycji w tabeli. Słabe wyniki w ostatnich kolejkach utratą posady przypłacił Adam Owen. Walijczyk został zwolniony po bezbramkowym remisie z Zagłębiem Lubin.

- Zdaję sobie sprawę z wyzwania, jakiego się podejmuję, ale nie boję się tego. Mam w sobie dużo energii, trochę odpocząłem, mam pozytywne nastawienie do tego projektu. Wiem, jak duże umiejętności mają moi nowi zawodnicy. Wierzę w ciężką pracę - powiedział Stokowiec.

Nowy szkoleniowiec Lechii wcześniej pracował we wspomnianym Zagłębiu Lubin. Został stamtąd zwolniony po 146 meczach. W swojej karierze prowadził również Jagiellonię Białystok i Polonię Warszawa.

Więcej o:
Komentarze (14)
Oficjalnie. Piotr Stokowiec nowym trenerem Lechii Gdańsk
Zaloguj się
 • lionold

  Oceniono 1 raz 1

  Powodzenia Panie Piotrze. Niech pan próbuje ich wyprowadzić na prostą bo wszyscy wiemy, że Pan potrafi. Tylko niech pan pamięta, że niektórzy z nich nie lubią jak się im przeszkadza w polewaniu - nawet telefonicznie.

 • lemur.k

  Oceniono 1 raz 1

  BRAWO!!! Pierwszy sensowny nabytek od dawna!

 • atr8

  Oceniono 3 razy 1

  W Lechii pierwszym do zwolnienia powinien być prezes Mandziara.

 • rezun-one

  Oceniono 1 raz 1

  Lechia nie ma żadnych szans, klub jest rządzony przez głupawych kiboli z jeszcze głupszym zarządem. Ten klub od lat nie wprowadził nigdy wartościowych wzmocnień, tam dobiera się piłkarzy od "sasa do lasa".

 • 0

  To są zmiany nic nie warte i nic nie dające zespołowi po prostu trener za 5 zł i tyla

 • 0

  Stokowiec z gwiazdorami za bardzo się nie lubi wiec będzie iskrzyć ;] Ale jest szansa że przynajmniej podwaliny pod akademie jak w Lubinie za jego kadencji zbudują...

 • aa1000

  0

  Znacznie mądrzejszy ruch Lechii [zatrudnienie pana Stokowca] niż Legii [zatrudnienie Jozaka].
  Zresztą widać w klubach Ekstraklasy kosmopolityzm w zatrudnianiu trenerów i pozyskiwaniu zawodników.
  Wyjątek to Jaga [trenerzy i zawodnicy - np. Romańczuk].

 • rhinbac05

  Oceniono 2 razy 0

  Następny cudotwórca? Tak, jak boliver to nazwał, koniec sezonu i dupen kopen. Fiuuuuu!!!
  Takiego Sebastiana "Kiepskiego" Milę, trybunową scenografię za ponad 100.000 miesięcznie pożegnać.
  Oszczędność dla umierającego klubu ponad 1 mln PLN rocznie. Patologio trwaj nadal!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX