La Liga. Barcelona tylko zremisowała z Las Palmas. Piękna bramka Messiego

FC Barcelona była zdecydowanym faworytem spotkania z Las Palmas, ale podopieczni Ernesto Valverde opuszczą Wyspy Kanaryjskie z zaledwie jednym zdobytym punktem. Remis 1:1 stawia "Blaugranę" w niekorzystnej sytuacji przed niedzielnym meczem z Atletico.

Barcelona zgodnie z oczekiwaniami wyszła na prowadzenie w 21. minucie. Leo Messi popisał się fantastycznym strzałem z rzutu wolnego, po którym piłka wpadła w samo okienko bramki Las Palmas.

W 45. minucie Chichizola brawurowo wyszedł z bramki do wychodzącego na czystą pozycję Luisa Suareza i nieprzepisowo odbił piłkę ręką poza polem karnym. Sędzia zamiast odgwizdać przewinienie, zakończył pierwszą część gry, czym udowodnił, że sędziowie w La Liga zdecydowanie nie należą do najlepszych.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy Las Palmas wywalczyło rzut karny, którego na gola zamienił Calleri. Barcelona atakowała, a Valverde wprowadził na boisko ofensywnych Coutinho i Dembele. Na nic się to zdało – Katalończycy sensacyjnie zremisowali 1:1.

Remis oznacza, że Barcelona ma 66 punktów w ligowej tabeli, tylko pięć więcej od drugiego Atletico. Spotkanie lidera z wiceliderem odbędzie się w niedzielę o godzinie 16:15. Możliwe, że będzie kluczowe w kwestii mistrzostwa Hiszpanii. Las Palmas z 20 punktami jest 18.