Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Stanowcza wypowiedź trenera Legii o technologii VAR

- Rozumiem, że sędziowie mogą popełniać błędy, ale kamera nie może ich popełniać. Mieliśmy co najmniej dziesięć podejrzanych sytuacji - mówił Romeo Jozak na konferencji prasowej przed wtorkowym spotkaniem Legii Warszawa z Jagiellonią Białystok.

- W poprzednim tygodniu przeszliśmy szkolenie sędziowskie z systemu VAR. Kiedy pytano mnie, czy jestem zwolennikiem tego systemu, to odpowiadałem, że tak, bo lubię, kiedy wszystko jest przejrzyste, szczere i sprawiedliwe. Sędziowie na boisku są tylko ludźmi i popełniają błędy, ale mają do pomocy kamerę i mają czas na to, by sprawdzić sytuację - powiedział Romeo Jozak na konferencji prasowej.

- W czasie szkolenia zadano pytanie, czy my możemy zainicjować sprawdzenie dyskusyjnej decyzji. Instruktor powiedział, że nie, bo to musi wyjść od sędziów. Dlatego pytam się, czemu nikt nie poruszył sytuacji z karnym na Marko Vesoviciu [spotkanie Legii z Cracovią (0:0)]. W mediach komentowana była sytuacja z Michałem Pazdanem i Krzysztofem Piątkiem, a o tym zdarzeniu nie mówiono nic. Chcę żeby sytuacje były rozstrzygane w sprawiedliwy sposób - dodał.

Zdaniem Jozaka, Legia w tym sezonie kilka razy ucierpiała na decyzjach podejmowanych z pomocą technologii VAR. - W meczu z Koroną Kielce był ewidentny spalony, na pięćdziesiąt centymetrów, a gol przeciwko nam i tak został uznany. - przyznał. - Mieliśmy co najmniej dziesięć podejrzanych sytuacji. Nie chcę rzucać żadnych podejrzeń, ale chce powiedzieć, że powoli zaczynam o tym myśleć i zadawać sobie pytanie "dlaczego?".

Wtorkowe spotkanie Legii z Jagiellonią będzie hitem 25.kolejki Lotto Ekstraklasy. - Jagiellonia i Legia to dwie najlepiej grające drużyny w Polsce. Podoba mi się jej [Jagiellonii] styl. Lubię taki futbol - ocenił Chorwat.

Mecz Legia - Jagiellonia o godz. 20.45. Relacja LIVE w Sport.pl.

Maciej Bartoszek o Termalice. "Co mógłbym zmienić? Tylko to, że nie podjąłbym się tej pracy ponownie". Dogrywka#3

Więcej o:
Komentarze (9)
Ekstraklasa. Romeo Jozak stanowczo o technologii VAR
Zaloguj się
 • hockib

  Oceniono 1 raz 1

  Znowu sędzia sędziuje pod Legię. Nie uznano prawidłowo strzelona bramkę przez Jagielonię.
  KOMPROMITACJA - Stefański powinien być odsunięty od sędziowania dożywotnio. Powinny być dwie czerwone kartki, ale sędzia łaskawie daje tylko jedną. Sędziowie drukowali w Krakowie, drukują też w Warszawie. Sport traci sens.

 • hockib

  Oceniono 1 raz 1

  Oglądałem mecz, ale nie wiem o co mu chodzi. Kontrowersja była jedna-nieuznana bramka strzelona przez Piątka z Cracovii po przerwaniu akcji gwizdkiem przez sędziego po urojonym faulu na Pazdanie. Legia powinna dziękować sędziemu, że nie przegrała w Krakowie.

 • KPH MILTON

  0

  spar-taki6 ,,,,,,,,,,,,, TO,,,,,,,,,,,,,,,,,, OSZUST!!!!!!!!!!!!

  UWAGA NA TEGO GAZECIARZA ZMIENIA NIK NAME CO CHWILE TO OSZUST!!!!!!!!!!!!!!!

  spar-taki6,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, UWAGA TO SPAM !!!!!!!!!!!!!!!!!

  TO OSZUST!!!!!!!!!!!!

 • 0

  Polscy sędziowie są tak beznadziejni że nawet po kilkukrotnym obejrzeniu video podejmują mylne decyzje.

 • h39

  Oceniono 1 raz -1

  Ooo..! Coś nowego w Legii nigdy nie krytykowano sędziów. No ale było inaczej . Poprzedni Prezes umiejętnie pomagał szczęściu jak to określił red. Kołton Teraz Legia się męczy aby wygrać mecz , a sędziowie sędziują w miarę obiektywnie. Pomyłki wynikają raczej z bardzo niskiego poziomu kwalifikacji niektórych sędziów. Co robić , trzeba więc atakować profilaktycznie sędziów w ramach RWD. Jozak pokazuje ,że jest specjalistą w tej dziedzinie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX