Claudio Ranieri selekcjonerem reprezentacji Włoch?

PAUL HANNA/REUTERS

Media ponownie informuj±, że nowym selekcjonerem reprezentacji Włoch może zostać Claudio Ranieri. Były szkoleniowiec Leicester City obecnie pracuje w klubie występuj±cym w Ligue 1, FC Nantes. - Każdy chciałby poprowadzić drużynę narodow± - przyznaje Włoch.

Przypomnijmy, że reprezentacja Włoch nie ma stałego trenera od kilku miesięcy. W paĽdzierniku, po nieudanych eliminacjach do mistrzostw ¶wiata w Rosji, pracę stracił Gian Piero Ventura. Dopiero na pocz±tku lutego włoska federacja zadecydowała, że jego tymczasowym następc± zostanie były piłkarz m.in. Lazio, Romy i Interu, Luigi Di Biagio, który poprowadzi Azzurich w marcowych meczach towarzyskich z Argentyn± (22.03) i Angli± (27.03).

Prawdopodobnie niedługo po tych meczach poznamy nazwisko nowego, stałego selekcjonera Włochów. Zdaniem włoskich dziennikarzy jednym z faworytów do objęcia stanowiska jest Claudio Ranieri, były trener Leicester City, z którym zdobył mistrzostwo Anglii, obecnie pracuj±cy w FC Nantes we Francji

- Na razie nie dostałem żadnej konkretnej informacji, więc nic nie mogę powiedzieć. Moja umowa z Nantes jest ważna jeszcze przez dwa lata, ale jeżeli skontaktuje się ze mn± włoska federacja, to pójdę do prezesa i poproszę o zgodę. Każdy trener chciałby poprowadzić drużynę narodow± - przyznał 66-latek.

Włochy i Portugalia to rywale Polski w Lidze Narodów.

Sport.pl prosto z Turynu. Live z Wojciechem Szczęsnym. Bramkarz Juventusu o skokach narciarskich: Stoch nigdy nie wyprzedzi legendy Małysza

Zobacz także
Skomentuj:
Claudio Ranieri selekcjonerem reprezentacji Włoch?
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje