Media: Brann Bergen chce kupić Daniela Chimę Chukwu z Legii

Zdaniem norweskich mediów przedstawiciele Brann Bergen złożyli ofertę na zakup Daniela Chimy Chukwu. Napastnik Legii nie znajduje się w planach Romeo Jozaka na rundę wiosenn±, i otrzymał woln± rękę w poszukiwaniu nowego klubu.

Chukwu to jeden z największych niewypałów transferowych Legii w ostatnich sezonach. Nigeryjski napastnik trafił do zespołu mistrzów Polski w styczniu ubiegłego roku. Od tamtej pory w barwach warszawskiej drużyny rozegrał zaledwie dziewięć spotkań, w których nie strzelił żadnego gola. Na listę strzelców wpisał się jedynie w 3-ligowych rezerwach.

W takiej sytuacji władze stołecznego klubu zdecydowały, że zawodnik zim± zostanie sprzedany. Przez długi czas problemem był jednak brak chętnych na pozyskanie napastnika. Teraz może się to zmienić. Zdaniem norweskich mediów ofertę na zakup Nigeryjczyka złożyło Brann Bergen, które w marcu rozpocznie zmagania ligowe (w Norwegii gra się systemem wiosna-jesień). 

W lidze norweskiej w kadrze każdego zespołu może być maksymalnie dziewięciu obcokrajowców. Chukwu byłby dziesi±ty, ale ze względu na to, że w Norwegii rozegrał trzy sezony przed ukończeniem 21. roku życia, limit go nie obejmuje.

W Eliteserien (norweska 1. liga) kluby mog± dokonywać transferów aż do końca marca. Nie wiadomo więc, kiedy ewentualna transakcja doszłaby do skutku. Problem mog± stanowić jednak finanse, ponieważ Chukwu w Legii zarabia 700 tysięcy euro za sezon. Najwyższe zarobki w Brann nie przekraczaj± 200 tysięcy.

Komentarze (1)
Ekstraklasa. Media: Brann Bergen złożyło ofertę na zakup Daniela Chimy Chukwu
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX