Ekstraklasa. Dahne: Moja najwięsza wada? Jestem zbyt entuzjastyczny. Mecz Wisła Płock- Górnik Zabrze nieco go z optymizmu wyleczy

Płock wygrał z Zabrzem 4:2, ale w drużynie" Nafciarzy" mog± cieszyć się wszyscy oprócz ich bramkarza. Thomas Dahne, który jak sam niedawno przyznał, na boisku jest zbyt entuzjastyczny, w debiucie w Ekstraklasie dostał lekcję pokory.

Dahne - nowy nabytek Wisły Płock miał być solidn± alternatyw± dla Seweryna Kiełpina. Polak, po pierwszej czę¶ci sezonu był dopiero 15. bramkarzem w lidze. Dołował je¶li chodzi o liczbę obronionych strzałów rywali. Na ratunek wezwano więc szkolonego w Niemczech, a graj±cego ostatnio w HJK Helskinki Thomasa Dahne. 24-latek wcze¶niej próbował swych sił w 2, czy 3 lidze austriackiej. Pierwszy pełny sezon miał przeciętny z 32 wpuszczonymi golami, drugi znacznie lepszy - piłkę z siatki wyci±gał raptem 9 razy, a grał niewiele mniej.

"Zbyt duży etuzjazm"

Przygodę z Płockiem zaczał jednak fatalnie. W starciu z Górnikiem najpier wpu¶cił za kołnierz strzal z dystansu K±dziora. Niedługo póżniej piłka po jego interwencji wpadal do bramki bo wypu¶ciuł j± z r±k po rzucie wolnym. Z prezentu skorzystal Wolsztyńksi.

W kontek¶cie pechowego występu Niemca, jego niedawne słowa w wywiadzie dla Wisła Płock TV brzmi± proroczo.

- Jaka jest twoja największa wada?

- Zbyt duży entuzjazm na boisku, odpowiedział u¶miechniety Dahne. Przynajmniej wiadomo, że nie kłamał.

Najlepsza jest gra nogami

Dahne nie miał wielu okazji, by zaprezentować tego co u niego najlpesze.

- Najlepiej wychodzi mi gra nogami - odpowiedział bez wahania. Wszędzie trzeba szukać pozytywów. Bior±c pod uwagę, ze jego idolem z dzieciństwa był Manuel Neuer, jest w tym jaka¶ logika. Z tym, że golkiper reprezentacji Niemiec. jak już startował na przedpole, był niemal bezbłędny. Często graj±c dwadzie¶cia czy trzydzie¶ci metrów przed swoj± lini± bramkow±.

Pierwsze wyjscie raptem na szósty metr Dahne'a mogło zakonczyć się co najwyżej dużym usiechem kibiców. Być może rytuał, do ktorego jest przyzwyczajony przed meczem. Trzeba będzie nieco zmienić i najpierw zakładać nie lew±, a praw± rękawice lub zmienić ulubion± lekturę filmow±. "Ocalonego" - za tydzień w starciu z Zagłębiem Lubin może nie doczekać.

Komentarze (6)
Ekstraklasa. Dahne: Moja najwięsza wada? Jestem zbyt entuzjastyczny. Mecz Wisła Płock- Górnik Zabrze nieco go z optymizmu wyleczy
Zaloguj się
 • look33

  Oceniono 2 razy 2

  co to jest "ulubiona lektóra"..???
  ilo¶ć literówek to dramat

 • emkaeljan

  0

  Piłe¶ - nie pisz.

 • donbalon

  Oceniono 3 razy -3

  ROBERT LAWENDOWSKI powinien im pokazać ja się gra. Jak stoi na bramce, gra w obronie, pomocy i ataku. A tajemnic± ROBERTA LAWENDOWSKIEGO jest dieta bezglutenowa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX