FC Barcelona pokonała Valencię i awansowała do finału Pucharu Króla

W pierwszym spotkaniu 1:0, w drugim 2:0. FC Barcelona awansowała do finału Pucharu Króla, pokonując w dwumeczu Valencię. Gole dla "Dumy Katalonii" strzelili w czwartek Philippe Coutinho i Ivan Rakitić.

Valencia wiedziała, że jest w stanie odrobić straty z pierwszego spotkania i od początku czwartkowego meczu pokazała swój potencjał. Groźne akcje stworzyli m.in. Kondogbia czy Rodrigo, który głową trafił w poprzeczkę. Goście też mieli swoje szanse – Messi szalał w ofensywie i próbował oddawać strzały, ale jego próby były bronione bez znakomicie dysponowanego Domenecha. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Przed rozpoczęciem drugiej części gry na boisku pojawił się Philippe Coutinho. Było to wejście smoka – Brazylijczyk dziesięć minut później wykorzystał dośrodkowanie Luisa Suareza i wślizgiem umieścił piłkę w siatce. Była to jego pierwsza bramka w barwach „Dumy Katalonii”.

Kibice zgromadzeni na Estadio Mestalla wciąż mogli podziwiać wspaniałe akcje obu zespołów. Na placu gry pojawił się Guedes, który wniósł nieco ożywienia w postawę swojej drużyny. Blisko zdobycia bramki byli Gaya i ponownie Messi, ale bramkarze spisywali się bez zarzutu.

Ostateczny cios Barcelona zadała kilka minut przed końcem meczu. Suarez w swoim stylu, sprytnie odebrał piłkę obrońcom Valencii i podał do wychodzącego na czystą pozycję Rakiticia. Chorwat w sytuacji sam na sam się nie pomylił i mocnym strzałem na lewy słupek zdobył bramkę. Sędzia niebawem zakończył spotkanie.

FC Barcelona pokonała Valencię 2:0 i po raz 40. awansowała do finału Pucharu Króla, poprawiając tym samym swoje statystyki. W finale zmierzy się z Sevillą.

Apoloniusz Tajner w "Wilkowicz Sam na Sam": Stefan Horngacher jest najlepiej opłacanym pracownikiem w historii Polskiego Związku Narciarskiego. Ale warto było