Trzy wybite zęby i połamana szczęka Diego Godina

W niedzielnym meczu Atletico Madryt z Valencią (1:0) Diego Godin doznał poważnej kontuzji szczęki. Obrońca zespołu z Madrytu w starciu z bramkarzem rywali stracił trzy zęby i połamał szczękę. Jego przerwa w treningach potrwa przynajmniej kilka tygodni.

Spotkanie Atletico z Valencią zapowiadano jako hit 22. kolejki Primera Division. Mecz ostatecznie rozczarował, a obydwa zespoły stworzyły sobie mało okazji podbramkowych. Gospodarze ostatecznie wygrali po bramce Angela Correi, która była ozdobą starcia.

W 48. minucie gospodarze powinni dostać rzut karny po tym, jak Neto uderzył pięścią Diego Godina przy próbie wypiąstkowania piłki. Urugwajczyk doznał przy tym bolesnej kontuzji i zakrwawiony musiał zejść z boiska, sędzia nie dopatrzył się jednak przewinienia.

Jak się później okazało Godin stracił aż trzy zęby i w dodatku złamał trzy kości szczęki. Po meczu pracownicy Atletico szukali wybitych zębów na murawie, ponieważ według specjalistów, mają one żywotność do 48 godzin i w tym czasie mogą zostać "wstawione" z powrotem.

Optymistyczna diagnoza zakłada, że 31-latek wróci do gry za trzy tygodnie. Początkowo piłkarz przejdzie kilka zabiegów protetycznych. Jednak jeśli nie przyniosą one oczekiwanych efektów, będzie potrzebna operacja, a przerwa potrwa zdecydowanie dłużej.