Sensacja w Madrycie! Real odpada z Pucharu Króla po porażce ze słabeuszem

Real Madryt, bez odpoczywającego po kontuzji oka Ronaldo, sensacyjnie przegrał z Leganes 1:2 na Santiago Bernabeu. Klub z przedmieść Madrytu zagra w półfinale Pucharu Króla po raz pierwszy w historii! Królewskich żegnały gwizdy i buczenie

Pierwszy mecz na stadionie Leganes wygrali mistrzowie Hiszpanii 1:0. Rewanż dla Realu wydawał się więc formalnością. A tu niespodzianka! Od początku spotkania znacznie lepiej grało się piłkarzom gości, którzy już w 5. minucie mogli prowadzić, ale strzał Claudio Beauvue trafił w słupek. W 31. minucie trybuny Santiago Bernebeu pierwszy raz przeżyły szok. Leganes prowadziło po golu Eraso, który uszczęśliwił kolegów pięknym, precyzyjnym uderzeniem z 20 metrów. Fatalnie w tej sytuacji zachowała się obrona Królewskich.

W 47. minucie wydawało się, że wszystko wraca do normy, bo Karim Benzema doprowadził do wyrównania, ale Real zamiast przycisnąć i domknąć sprawę awansu cofnął się. Do ataku znów ruszyło Leganes.

To goście stwarzali więcej sytuacji pod bramką Realu, częściej byli przy piłce, szybciej nią grali. Po kilku minutach bezradności Królewskich po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Gabriel strzelił drugiego gola dla zajmujacej 13. miejsce w Primera Division drużyny. Szok w Madrycie uderzył w trybuny Santiago Bernabeu po raz drugi.

W końcówce kibice Realu ze zdumieniem obserwowali niewykorzystane dwie sytuacje, które dawałyby ich bohaterom awans. Ale za każdym razem lepszy od strzelców był bramkarz gości Nereo Champagne.

Real przegrał na własnym boisku 1:2 i 1:0 z pierwszego spotkania nic nie pomogło. Leganes awansowało lepszym bilansem goli strzelonych na wyjeździe. Schodzących piłkarzy Królewskich żegnały długie gwizdy i buczenie. Żadnym chyba usprawiedliwieniem nie może być brak Ronaldo, który po rozcięciu skóry niedaleko oka nie wystąpił w tym meczu. Gwiazdy mistrzów Hiszpanii powinny sobie poradzić także bez niego. Dla Leganes to największy sukces w historii klubu, który dopiero od 2016 r. gra w najwyższej lidze Hiszpanii.