W Portugalii przerwano mecz FC Porto. Trybuna groziła zawaleniem, kibice zostali ewakuowani

Podczas poniedziałkowego spotkania FC Porto z Estorilem Praia doszło do bardzo niebezpiecznej sytuacji. Organizatorzy ewakuowali kibiców na murawę, ponieważ jedna z trybun groziła zawaleniem.

Spotkanie 18. kolejki ligi portugalskiej przerwano po pierwszej połowie, przy wyniku 1:0 dla Estoril Praia, któremu prowadzenie dał gol Eduardo. W trakcie meczu odkryto ogromne pęknięcia w konstrukcji stadionu, m.in. w kolumnach podtrzymujących jedną z trybun.

Po szybkiej konsultacji organizatorów meczu, kibice z trybuny północnej zostali ewakuowani na murawę, a piłkarze zeszli do szatni, gdzie czekali na decyzję o dalszym przeprowadzeniu starcia. Po kilkunastominutowych naradach zdecydowano, że mecz zostanie przełożony.

Uszkodzenia na Estadio Antonio Coimbra da Mota, to efekt poniedziałkowego trzęsienia ziemi w Portugalii, którego epicentrum zlokalizowane było nieco ponad 120 km od stadionu Estorilu.

Dzięki szybkiej i zdecydowanej decyzji o ewakuacji, nikomu nic się nie stało. Na razie nie wiadomo w jakim terminie spotkanie zostanie dokończone.