La Liga. Barcelona pewnie pokonała Levante

W meczu 18. kolejki La Liga Barcelona wygrała z Levante 3:0 i umocniła się na pierwszej pozycji w tabeli. Bramki zdobyli Lionel Messi, Luis Suarez i Paulinho.

W pierwszym składzie gospodarzy wystąpił Ousmane Dembele, który dopiero co wraca po ciężkiej kontuzji. Francuz nie grał zbyt dobrze, był chaotyczny i często niecelnie podawał. Na lewym skrzydle znacznie pożyteczniejszy był Jordi Alba, którego współpraca z Messim wyglądała świetnie. Udokumentowali ją bramką na 1:0.

Dla Argentyńczyka było to osiemnaste ligowe spotkanie w tym sezonie i szesnasty gol, na koncie ma także 7 asyst.

Na 2:0 w 38. minucie podwyższył Suarez, który kapitalnie przyjął piłkę w polu karnym, podbił ją i huknął z całych sił. Gol nieco zatuszował jego nienajlepszy występ.

W drugiej połowie meczu był nudny i wiele się nie działo. Levante miało swoje okazje, ale świetnie bronił ter Stegen. W doliczonym czasie gry Messi wbiegł w pole karne, zagrał do Suareza, ale ten przepuścił piłkę między nogami, a bramkę zdobył Paulinho. Był to jego siódmy gol w tym sezonie La Liga!

Barcelona jest liderem La Liga i ma już 48 punktów. Levante jest 16., czyli tuż nad strefą spadkową.