Nie żyje Stanisław Terlecki. Miał 62 lata

SŁAWOMIR KAMIŃSKI

Nie żyje Stanisław Terlecki, były reprezentant Polski, a także piłkarz Legii Warszawa, ŁKS-u ŁódĽ czy amerykańskiego New York Cosmos. Miał 62 lata.

Wiadomo¶ć o ¶mierci Terleckiego przekazał na Twitterze Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Zwi±zku Piłki Nożnej. 

Terlecki zaczynał karierę w Polonezie Warszawa. W 1973 r. przeszedł do drużyny zza miedzy, Gwardii. Po dwóch latach opu¶cił Warszawę i przeniósł się do ŁKS-u. W łódzkim zespole grał w pierwszej lidze do 1980 r. W następnym roku, niechciany w Polsce, wyjechał do USA, gdzie występował w zespołach Golden Bay Earthquakes oraz słynnym New York Cosmos.

Po trzydziestce wrócił do kraju i ŁKS-u. W 1988 r. został zawodnikiem stołecznej Legii, z któr± zdobył dwa krajowe puchary. W 1990 ponownie wrócił do ŁKS-u. W następnym sezonie widniał w kadrze Polonii Warszawa, gdzie w 1993 r. zakończył profesjonaln± karierę.

Terlecki uważany był za osobę bezkompromisow± zarówno na boisku, jak i poza nim, co utrudniło mu karierę, a w latach 80. ostatecznie j± złamało. Nigdy nie zagrał w finałach M¦. Przed rozgrywanymi w Argentynie doznał kontuzji, a dwa lata póĽniej został odsunięty od reprezentacji po słynnej aferze na Okęciu (wstawił się za Józefem Młynarczykiem, który został oskarżony o przyjazd na lotnisko w stanie nietrzeĽwym).

W sumie w reprezentacji - w latach 1976-1980 - Terlecki rozegrał 29 spotkań. Strzelił w nich 10 goli, lecz trzy bramki nie zostały uznane, ponieważ mecze nie były uznane za oficjalne.

W 2006 r. napisał autobiografię "Pele, Boniek i Ja" opowiadaj±c± o jego życiu i historiach z tego życia wziętych.

Jego synowie Maciej i Stanisław również byli piłkarzami. Ten drugi jest obecnie ekspertem telewizyjnym.

Zobacz także
  • Premier League. Arsenal pokonał Chelsea. Maurizio Sarri w¶ciekły na swoich piłkarzy
  • La Liga. Real Madryt pokonał Sevillę. Cudowny gol Casemiro
  • Premier League. Bournemouth pokonało West Ham United. Grali Artur Boruc i Łukasz Fabiański

Najnowsze informacje