Cristiano Ronaldo zapewnił Realowi Madryt Klubowe Mistrzostwo Świata!

W finale Klubowych Mistrzostw Świata Real Madryt nie miał problemów z pokonaniem brazylijskiego Gremio Porto Alegre. Jedyną bramkę w meczu zdobył z rzutu wolnego Cristiano Ronaldo, ale mistrzowie Hiszpanii przeważali przez pełne 90 minut.

Real Mardyt na początku spotkania sprawiał wrażenie mało zmotywowanego na starcie z Gremio. Rywale byli bardzo dobrze zorganizowani w obronie, przez co podopieczni Zinedine’a Zidane’a próbowali strzałów z dystansu. Blisko byli szczególnie Isco i Luka Modrić. Gremio stworzyło zaś tylko jedną groźną sytuację, ale strzał z rzutu wolnego Edilsona przeleciał minimalnie nad poprzeczką bramki Keylora Navasa.

Faworyci do przerwy nie zdołali zdobyć bramki, ale ich lider wpisał się na listę strzelców krótko po zmianie stron. Cristiano Ronaldo uderzył technicznie z rzutu wolnego pomiędzy obrońcami stojącymi w murze, a piłka wleciała do bramki bezradnego bramkarza Gremio.

Portugalczyk trafił także chwilę później, ale bramka nie została uznana, ponieważ Karim Benzema był na spalonym. Swoje szanse mieli jeszcze Modrić (obił słupek) i Gareth Bale, ale wynik nie uległ zmianie. Real wygrał skromnie 1:0 i zdobył swój piąty tytuł w tym roku.