Lotto Ekstraklasa. Hat-trick Jakuba Świerczoka!

W 19. kolejce Lotto Ekstraklasy Pogoń zremisowała w Szczecinie 3:3 z Zagłębiem Lubin, a Wisła Kraków uległa Wiśle Płock 0:1. Wielką formą błysnął Jakub Świerczok, kadrowicz Adama Nawałki.

Po 38 minutach Pogoń prowadziła już 2:0, po golach Deleva i Piotrowskiego. Szcególnej urody było uderzenie tego pierwszego, który mocnym strzałem z ostrego kąta pokonał bramkarza. Goście odpowiedzieli trafieniem Świerczoka, ale jeszcze przed przerwą na 3:1 bramkę zdobył Nepsuj. Popisał się atomowym strzałem, przy którym bramkarz był bez szans.

Na początku drugiej połowy kontaktowego gola z rzutu karnego strzelili goście, a autorem trafienia był Świerczok.

Kiedy wydawało się, że Pogoń utrzyma zwycięstwo, to w doliczonym czasie gry hat-tricka skomplementował reprezentant Polski. Dla napastnika była to 15 bramka w sezonie i drugi hat-trick z rzędu!

W drugim meczu 19. kolejki Wisła Kraków zmierzyła się z imienniczką z Płocka. Decydującą bramkę zdobyli goście pod koniec pierwszej połowy,  a autorem trafienia był Szymański.

Gospodarze mogli odpowiedzieć chwilę później, ale Carlitos zmarnował rzut karny, bo piłka trafiła w poprzeczkę.

Liderem tabeli jest Górnik Zabrze z 36 punktami, a Zagłębie zajmuje szóstą pozycję. Biała Gwiazda jest ósma, a Wisła Płock dziewiąta. Pogoń Szczecin jest ostatnia.