Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

12-latek uratował życie piłkarzowi. Wbiegł na boisko i udzielił pierwszej pomocy

Podczas meczu 5. ligi hiszpańskiej 12-letni Moises Aguilar, który podawał zawodnikom piłki, uratował życie jednemu z piłkarzy. Chłopiec wbiegł na boisko i udzielił pierwszej pomocy duszącemu się graczowi.

W 85. minucie spotkania pomiędzy La Palma CF i UP Viso, doszło do nieprzyjemnej sytuacji. Jeden z zawodników został bardzo mocno uderzony piłką w klatkę piersiową, po czym upadł i zaczął się dusić. 

Na wydarzenia najszybciej zareagował Moises Aguilar, chłopiec od podawania piłek. 12-latek wbiegł na murawę, podszedł do Alejandro Pinedy i położył się pod nim, umożliwiając mu złapanie oddechu do momentu interwencji lekarzy. 

Zachowanie małego Moisesa zszokowało wszystkich, łącznie z zawodnikami przebywającymi na boisku. - Widziałem tę technikę udzielania pomocy w filmach o futbolu amerykańskim. W wolnym czasie często oglądam fragmenty meczów, na jednym z nich zobaczyłem coś takiego - powiedział 12-latek zapytany o to skąd wiedział, jak należy się zachować w podobnej sytuacji.

Chłopiec ma otrzymać nagrodę za swoje bohaterskie zachowanie. Obiecał to już burmistrz Huelvy, w której występuje klub La Palma.

Piotr Żyła w "Wilkowicz Sam na Sam": Skoki to jest uzależnienie. Jeśli nie przestajesz o nich myśleć, to ci zaszkodzi. Ja miałem z tym uzależnieniem problem.

Więcej o:
Komentarze (8)
12-latek uratował życie piłkarzowi. Wbiegł na boisko i udzielił pierwszej pomocy
Zaloguj się
  • aussieozz

    Oceniono 5 razy 5

    Brawo młody !

  • anna.maria0

    Oceniono 2 razy 2

    Przydałby się komentarz jakiegoś lekarza o co chodzi z takim ułożeniem piłkarza, bo teoretycznie leżąc na murawie też mógł być na plecach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX