Liga Mistrzów. Włoskie media zachwycone grą Piotra Zielińskiego

W meczu 5. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów Napoli pokonało na własnym boisku Szachtar Donieck (3-0). Jednym z najlepszych zawodników na boisku był Piotr Zieliński, który strzelił jednego z goli. "Niszczycielski Zieliński" - pisały o reprezentancie Polski włoskie media, które były zachwycone jego grą.

"Długo był niewidoczny, ale gdy już doszedł do głosu, całkowicie zdominował środek pola. Po bramce z Milanem strzelił kolejnego pięknego gola" - napisali dziennikarze "La Repubblica", którzy ocenili występ Polaka na "6,5".

Reprezentant Polski długo wchodził w mecz, w pierwszej połowie nie podejmował ryzyka i był mało aktywny w ofensywie. Po przerwie jego gra wyglądała już zdecydowanie lepiej. Brał na siebie ciężar gry i odpowiedzialność za rozgrywanie akcji, dzięki czemu Napoli zaczęło dominować na boisku.

W 81. minucie meczu 23-latek popisał się świetną akcją dwójkową z Driesem Mertensem, z którym wymienił krótkie podanie, wbiegł w pole karne i mocnym strzałem pokonał bramkarza rywali.

"Zieliński i Mertens rozmontowali całą obronę Szachtara. W drugiej połowie byli nie do zatrzymania dla rywali" - napisał internetowy portal telewizji "Mediaset".

"Niszczycielski Zieliński. Druga połowa była w jego wykonaniu znakomita. Swoją grą poprowadził Napoli do okazałego zwycięstwa" - ocenił portal "tuttomercatoweb.com", który wystawił Polakowi "7".

"Po słabszej pierwszej połowie, w drugiej pokazał moc. Po pięknej akcji strzelił gola dającego zwycięstwo" - możemy przeczytać w serwisie włoskiego "Eurosportu". Tam reprezentanta Polski oceniono na "6,5".

We wszystkich rozgrywkach obecnego sezonu Piotr Zieliński rozegrał w barwach Napoli 17 spotkań, w których cztery razy wpisywał się na listę strzelców i dwukrotnie asystował przy trafieniach kolegów z zespołu. Klub 23-latka zajmuje obecnie pierwsze miejsce w Serie A, gdzie ma 2 punkty przewagi nad drugim Interem i 4 nad trzecim Juventusem. W tabeli grupy F w Lidze Mistrzów zespół, w którym poza Zielińskim jest również Arkadiusz Milik, zajmuje trzecią lokatę.