Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Afera penisowa w Szwecji! Działaczka była molestowana?

Reprezentacja Szwecji przygotowuje się do barażów o mundial, a w tamtejszej federacji wybuchł skandal nazwany już "aferą penisową". Była działaczka opisała przypadki ataków seksistowskich, a nawet molestowania.

Gunilla Axen, czyli była reprezentantka Trzech Koron a także dyrektorka ds. rozwoju w szwedzkim związku piłkarskim (SvFF), ujawniła szokujące sytuacje jakie ją dotykały w SvFF. 50-latka twierdzi, że na początku XXI wieku otrzymywała mnóstwo intymnych i wulgarnych zdjęć od największych gwiazd męskiej reprezentacji.

- Dostawałam wiadomości, gdzie w tytule było napisane "dzień dobry", a pliki zawierały zdjęcia penisów kilku gwiazd szwedzkiej reprezentacji - mówiła Axen cytowana przez szwedzki dziennik "Aftonbladet".

Dodała również, że gdy usiłowała opowiedzieć te bulwersujące historie opinii publicznej to została wyśmiana. Twierdzi także, że dochodziło również do molestowania na tle seksualnym.

- Nikt mi nie chciał pomóc. Rada, jaką otrzymałam brzmiała: "nie noś spódniczek, tylko zawsze spodnie i koszulę zapiętą pod szyją i ubieraj się dyskretnie, tak aby nie prowokować mężczyzn" - mówi Axen.

Powiedziała też, że np. podczas zgrupowań kadry była nieustannie "przypadkowo dotykana w miejscach intymnych". To właśnie takie zajścia sprawiły, że dwa lata temu odeszła ze związku.

Wreszcie temat został jednak nagłośniony, a sekretarz generalny SvFF chce się zająć sprawą.

- To skandal! Musimy wyjaśnić całą sytuację - orzekł Hakan Sjoestrand.

Naganne zachowanie szwedzkich piłkarzy i działaczy miały miejsce w latach 2004-05, kiedy prezesem związku piłkarskiego był Lars Ake Lagrell. Stwierdził on, że Szwedka zgłaszała mu sprawę zdjęć, ale jej nie wierzył. Teraz również podtrzymuje stanowisko, że Axen przesadza.

Są jednak osoby, które mogą potwierdzić tragiczną historię byłej piłkarki.

- Widziałem te zdjęcia, ale powiedziałem jej, żeby sama zadecydowała co z tą sprawą zrobić - powiedział dyrektor ds. bezpieczeństwa Anders Sigurdsson.

Walka o mundial

Reprezentanci Szwecji muszą zapomnieć o całej sprawie i skupić się na futbolu, bo już 10 listopada w Sztokholmie zagrają z Włochami. Trzy dni później odbędzie się rewanż w Rzymie. Lepsza drużyna w dwumeczu pojedzie na przyszłoroczne mistrzostwa świata w Rosji.

Więcej o:
Komentarze (89)
Afera penisowa w Szwecji! Działaczka była molestowana?
Zaloguj się
 • strach_sie_bac

  Oceniono 12 razy 6

  Nie wiem czy te kobiety są przygłupie, czy kłamią. Jeżeli ma zdjęcia to już ponad 10 lat temu powinna sprawę zgłosić na policję, jeżeli nie ma to kłamie. Po "x" latach panie przypominają sobie o molestowaniu seksualnym najczęściej te których kariery zgasły lub przygasły a jak powszechnie wiadomo każda reklama jest dobra.

 • alfred_hugecock

  Oceniono 5 razy 3

  Skąd wiedziała, że na zdjęciach były członki członków męskiej reprezentacji?

 • qawsedrftg

  Oceniono 6 razy 2

  Wszystkie te problemy zostaną rozwiązane przez wprowadzenie w Szwecji prawa szariatu. Jeszcze kilkanaście lat trzeba poczekać.

 • steppenwildschwein

  Oceniono 1 raz 1

  Ten Penisow to selekcjoner kadry?

 • cycoowka

  Oceniono 5 razy 1

  a teraz każdy facet zanim napisze co o tym myśli, niech wyobrazi sobie siebie w roli tej kobiety, a cała sytuacja rozgrywa się w więzieniu tzn. dostaje wiadomości od współwięźniów ale klawisze tylko uśmiechają się przy próbie zgłoszeń doradzając aby nie schylał się po mydło.

 • djarev

  Oceniono 3 razy 1

  Ja tam wierzę w to molestowanie. Pewnie rzucali na nią ostatnio modne w gazwybie "molestujące spojrzenia".

 • tkslazek

  Oceniono 3 razy 1

  ''Była działaczka opisała przypadki ataków seksistowskich, a nawet molestowania''.
  Jedyną odtrutką stało się sprowadzanie do Szwecji uchodźców z cywilizacyjnie lepiej rozwiniętych krajów jak Afganistan, Syria czy Somalia - młodych, bo jeszcze dzieci, ale już świetnie wykształconych inżynierów, lekarzy, architektów czy nauczycieli, jako iż słyną oni z nienagannych manier jak niezwykłej wstrzemięźliwości w sferze seksualnej.
  Dzięki nim powstały w Szwecji strefy bezpieczeństwa, w których seksizm wypleniono, że już o molestowaniu nie wspomnę, w których mogą się schronić zagrożone przez świńskich Szwedów Szwedki:

  Https://reporters.pl/10213/politycy-szwecji-oglosic-wojne-wyslac-wojsko-przeciw-imigranckim-gangom/

 • blue-sky-0

  Oceniono 1 raz 1

  patrzcie, niby taka wolność seksualna w tej Szwecji, a jednak im mało filmów i innych dostępnych rozweselaczy. Czy nie widzicie, że rozpasanie prowadzi do uzależnienia, a ono do tego że - tak jak CI islamiści wyposzczeni - wszystko im się kojarzy i - co najważniejsze - przekuwają to w czyn? Sylwester w Kolonii... to jest ten sam schemat. jak sprawy seksu są wykrzywione czy to w tym sialmie prezentowanym przez znaczne grupy imigrantów, czy w środowiskach "wyzwolonych" - dochodzi do wynaturzeń i w rezultacie do krzywdzenia drugiego człowieka. żeby daleko nie szukać - gazeta jednym kącikiem ust gani molestowanie, ale drugim kącikiem - publikuje artykuliki o gwiazdach porno jakby to był "normalne" wiadomosci i wybudowaniu aqua-parku, publikuje wpisy typu - patrzcie - taka małą dziewczynka w serialu, a jakie CIACHO ! albo- w dziale sport mozna oglądać cycki dziewczyn piłkarzy, które dla samej redakcji maja wartość tylko seksualną, żeby oko nacieszyć. - redakcja działą jak diabełz adwokata diabła - metodą małych kroczków przyzwyczajać, oswajać, a potem mieć pretensję że człowiek nie wytrzymał. tu widać, że w tych sprawach lepiej trzymać sie z dala od granic a uprawianie pozostawić do osobistego intymnego użytku w zgodzie ze zwyczajami, które nie sa po to by cieszyć kościół tylko są po to by służył interesowi i godności cżłowieka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX