Ekstraklasa. Zagłębie Lubin remisuje z Piastem Gliwice

Piast Gliwice
1
1
2
Bramki: 8`Świerczok, 53`Jagiełło Żółte kartki: 75`Todorovski Skład: Polacek - Guldan, Kopacz, Jach (46. Tuszyński) - Woźniak, Matuszczyk, Jagiełło (73. Todorovski), Kubicki, Balić - Pawłowski (79. Janoszka), Świerczok
Bramki: 20`Papadopulos, 90`Valencia Skład: Rusov - Rugašević, Sedlar (77. Vranjes), Hebert, Konczkowski - Pietrowski, Dziczek - Bukata (73. Gojko), Jagiełło (55. Jankowski), Valencia - Papadopulos
W meczu otwierającym 13. kolejkę Lotto Ekstraklasy Zagłębie Lubin zremisowało z Piastem Gliwice (2-2). Gospodarze prowadzenie stracili dopiero w 90. minucie spotkania.

Spotkanie od początku toczyło się w szybkim tempie. W pierwszych minutach zdecydowaną przewagę mieli piłkarze Zagłębia Lubin, którzy od początku spotkania dominowali na boisku i mieli kontrolę nad przebiegiem gryMiedziowi swoją przewagę udokumentowali już w 8. minucie, kiedy bramkarza Piasta Gliwice pokonał Jakub Świerczok, który wykorzystał dobre dośrodkowanie Jarosława Kubickiego i strzałem głową pokonał bramkarza gości. 24-latek w tym sezonie znajduje się w bardzo dobrej formie, jak na razie ma na swoim koncie już 8 goli.

Mimo przewagi Zagłębia, już w 20. minucie goście doprowadzili do wyrównania. Michal Papadopulos wykorzystał świetne dośrodkowanie Martina Konczkowskiego i strzałem głową pokonał Polacka. Od tej pory gospodarze zaczęli grać zdecydowanie gorzej, a tempo spotkania spadło. Większość akcji toczyła się w środkowej strefie boiska i do końca pierwszej połowy rezultat nie uległ zmianie.

Drugą część spotkania doskonale rozpoczęła drużyna Piotra Stokowca. W 53. minucie Filip Jagiełło dobrze przyjął piłkę wybitą przez obrońców Piasta i oddał mocne uderzenie zza pola karnego, przy którym Dobrivoj Rusov nie miał żadnych szans.

Mimo szybko strzelonego gola gospodarze w drugiej połowie nie dominowali. Stworzyli sobie co prawda kilka groźnych okazji, jak ta z 60. minuty, kiedy Jakub Świerczok efektownie strzelał głową na bramkę rywala, ale w ogólnym rozrachunku to goście byli lepsi.

Przewaga Piasta w posiadaniu piłki i ilości celnych podań przyniosła efekt w końcówce spotkania, konkretnie w 90. minucie, kiedy Maciej Jankowski wprowadzony na boisko z ławki, wygrał pojedynek główkowy z obrońcą Zagłębia i zagrał piłkę do Joela Valencii, który niepilnowany oddał mierzone uderzenie z 10 metra nie dając szans Polackowi.

Po remisie z Piastem piłkarze Zagłębia mogą stracić miejsce w pierwszej trójce ligowej tabeli, natomiast gliwiczanie, przynajmniej na chwilę, opuszczą strefę spadkową.