Piast ratuje remis w ostatniej minucie meczu z Sandecją.

Sandecja Nowy Sącz
1
1
2
Bramki: Sedlar (29.), Mak (94.) Skład: Rusov - Sedlar, Hebert, Korun, Konczkowski - Jagiełło (Gojko 80.), Pietrowski, Dziczek (Mak 86.), Valencia Castillo - Jankowski (Angielski 67.), Papadopulos
Bramki: Cetnarski (45.), Piszczek (79.) Skład: Gliwa - Mraz, Krachunov, Piter-Bucko, Basta - Baran, Cetnarski - Danek (Brzyski 63.), Trochim (Korzym 77.), Dudzic (Piszczek 75.) - Kolev
Niemal do końca spotkania wydawało się, że Piast przegra piąty mecz z rzędu. Remis uratował jednak Mateusz Mak, który wpisał się na listę strzelców w ostatniej minucie spotkania.

Obie drużyny potrzebowały kilkanaście minut, by dobrze wejść w mecz. Około 20. minuty dobrą akcję przeprowadził Patrik Mraz, który dośrodkował w pole karne, ale piłki nie sięgnął Kolew.

W 29. minucie było już 1:0, po tym jak Hebert zagrał piłkę do Aleksandra Sedlara, a obrońca chwilę się zastanowił i uderzył piłka wprost do bramki. Pewnie nic by z tego nie było, gdyby nie bierne zachowanie obrony Sandecji.

Dużo działo się pod koniec pierwszej części gry, bo Mateusz Cetnarski huknął w stronę bramki Piasta, piłka odbiła się od poprzeczki, a potem od murawy. Sędzia zdecydował się skorzystać z systemu VAR i uznał gola dla gości.

W drugiej połowie to Piast kontrolował przebieg meczu, ale bramkę strzeliła Sandecja. W 79. minucie Tomasz Brzyski zagrał do Filipa Piszczka, a ten przelobował bramkarza Piasta Gliwice. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się zwycięstwem gości, trzeźwym umysłem popisał się wprowadzony w drugiej połowie Mak, który wyrównał stan meczu.

Piast ma 9 punktów po 12 meczach Lotto Ekstraklasy i zajmuje 15. miejsce w tabeli. Sandecja ma 16 ,,oczek'' i plasuje się w środku stawki.

Piast Gliwice – Sandecja Nowy Sącz 2:2 (1:1)

Bramki: 1:0 Sedlar (29.), 1:1 Cetnarski (44.), 1:2 Piszczek (78. głową), 2:2 Mak (90. + 5.)

Piast: Rusov – Konczkowski, Korun Ż, Hebert, Pietrowski – Jagiełło (79. Gojko), Dziczek (85. Mak), Sedlar, Jankowski (66. Angielski), Valencia – Papadopulos.

Sandecja: Gliwa – Basta, Kraczunow, Piter-Bucko, Mraz – Dudzic (75. Piszczek), Cetnarski, Baran, Trochim (77. Korzym), Danek (63. Brzyski) – Kolew.