Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Cristiano Ronaldo oddał Złotą Piłkę na licytację. Została sprzedana za kosmiczną kwotę

Cristiano Ronaldo kolejny raz zdecydował się na dokonanie pięknego gestu. Portugalski piłkarz znany ze swojej działalności dobroczynnej, przekazał na licytację swoją Złotą Piłkę. Dochód z jej sprzedaży zostanie przekazany na cele charytatywne.

Każdy zdobywca Złotej Piłki ma prawo poprosić o replikę swojego trofeum. Tak właśnie uczynił Cristiano Ronaldo w 2013 roku. Teraz wspomnianą replikę portugalski piłkarz przekazał na cele charytatywne.

Trofeum zostało wystawione na licytację i ostatecznie sprzedane za 600 tysięcy euro. Szczęśliwym nabywcą Złotej Piłki okazał się najbogatszy człowiek w Izraelu, Idan Ofer, którego majątek szacowany jest na 3 miliardy dolarów. Izraelski miliarder nie zatrzymał jednak trofeum dla siebie, a przekazał je w ręce kolejnej fundacji - "Make-A-Wish", która pomaga ciężko chorym dzieciom spełniać ich marzenia.

Podczas imprezy, na której sprzedano Złotą Piłkę Ronaldo, zlicytowano również możliwość oglądania walki bokserskiej w Manchesterze w towarzystwie Pepa Guardioli i Jose Mourinho. Ta przyjemność kosztowała jej nabywcę 30 tysięcy euro.

Więcej o:
"/> Tak wygląda tabela "polskiej" grupy el. Euro 2020! Sensacja na koniec
 
 •  
 • "> Ależ emocje na Narodowym! Polska pokonała Słowenię! Pięć goli! <div id= "/> Ależ emocje na Narodowym! Polska pokonała Słowenię! Pięć goli!
   
  Komentarze (7)
  Cristiano Ronaldo oddał Złotą Piłkę na licytację. Została sprzedana za kosmiczną kwotę
  Zaloguj się
  • aa1000

   Oceniono 1 raz 1

   Pan Pazura niebawem zlicytuje swój różaniec z przygranicznego czuwania.

  • Robert Gawlak

   0

   CR to burak na całego. Gestem byłoby zostawić replikę a oddać oryginał. Gorsze od tego jest to że oczywiście kupić to tylko mógł tylko zafajdany Arabus. Niech te piłkarzyki oddadzą przekręty z podatku na biedne dzieci to pewnie lepiej na tym skorzystają.

  • bigosmiszcz

   0

   Pusty gest pod publiczkę.

  • Oceniono 1 raz -1

   Naprawdę piękny gest wzruszył mnie do łez. Zastanawiam się czy to jeszcze jest dziennikarstwo.

  Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX