Wygrane Szczęsnego i Piszczka! Przegrana Krychowiaka

W środę odbyło się kilka ciekawych meczów z udziałem Polaków. Borussia Drotmund pokonała na wyjeździe Hamburg 3:0, a Łukasz Piszczek rozegrał całe spotkanie. W Serie A - Juventus, z Wojciechem Szczęsnym w składzie, wygrał z Fiorentiną 1:0. Gorszy humor od kolegów z reprezentacji będzie miał Grzegorz Krychowiak, bo WBA przegrało z Manchesterem City 1:2.

Borussia Dortmund wygrała w 5. kolejce z Hamburgiem 3:0 i została liderem Bundesligi. Gole dla BVB strzelali: Shinji Kagawa, Pierre-Emerick Aubameyang i Christian Pulisic. Łulasz Piszczek rozegrał całe spotkanie. BVB po pięciu meczach ma 13 punktów, a Bayern traci jedno ”oczko”. Drużyna Petera Bosza może pochwalić się niesamowitym bilansem bramkowym. Strzeliła 13 goli i nie straciła żadnego!

Wyniki 5. kolejki BundesligiWyniki 5. kolejki Bundesligi Sport.pl

Serie A

Wojciech Szczęsny rozegrał swój drugi mecz w barwach Starej Damy. Massimiliano Allegri dał odpocząć Gianluigiemu Buffonowi, bo już w sobotę odbędą się derby Turynu. To Juventus będzie zdecydowanym faworytem meczu z Torino, chociaż z Fiorentiną długo się męczył. Ostatecznie wygrał 1:0 po trafieniu Mario Mandzukicia z 52. minuty. Szczęsny nie ma zbyt wiele roboty, bo goście nie oddali ani jednego celnego strzału. Nie mieli łatwego zadania, bo w 56. minucie Milan Badelj obejrzał czerwoną kartkę.

Napoli pokonało Lazio 4:1, chociaż przegrywało. Ozdobą spotkania był gol Driesa Mertensa, który popisał się kapitalnym lobem. W 72. minucie Marka Hamsika zmienił Piotr Zieliski. A Mertensa – dziewięć minut później – Arkadiusz Milik. Obaj nie mieli udziału przy golach, a były napastnik Ajaxu zmarnował jedną bardzo dogodną okazję.

Liderem Serie A jest Napoli, które tak jak Juventus uzbierało 15 punktów, ale ma lepszy bilans bramkowy od mistrzów Włoch..

Wyniki 5. kolejki Serie AWyniki 5. kolejki Serie A Sport.pl

WBA

W 1/16 finału Pucharu Ligi Angielskiej West Bromwich Albion przegrał z Manchesterem City 1:2 . A do momentu gola strzelonego przez Leroya Sane (3. minuta) nie dotknęli nawet piłki!

Grzegorz Krychowiak kolejny raz był wyróżniająca się postacią w WBA, chociaż lekko się spóźnił z interwencją przy straconej bramce. Co ciekawe, Polak wykonywał większość stałych fragmentów gry. I naprawdę dobrze mu to wychodziło. Ale rożnego w 72. minucie rożnego wykonał Kieran Gibbs, a Claudio Yacob pokonał Claudio Bravo strzałem z najbliższej odległości. West Brom długo się nie cieszył z remisu, bo już pięć minut później drugą bramkę zdobył Sane. Później wynik się już nie zmienił.