Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wayne Rooney ponownie złapany za kółkiem po pijanemu. Dotkliwa kara

Napastnik reprezentacji Anglii i Evertonu, Wayne Rooney, po raz kolejny prowadził samochód w stanie nietrzeźwości. Sąd był nieugięty - zabrał piłkarzowi prawo jazdy na dwa lata i skazał na 100 godzin prac społecznych.

Rooney został zatrzymany przez policję 1 września niedaleko swojego domu w Prestbury. Alkomat wykazał przekroczenie dopuszczalnego limitu alkoholu we krwi, przez co 31-latek trafił do aresztu. Niedługo potem wyszedł po wpłaceniu kaucji, a swój występek tłumaczył chęcią pomocy towarzyszącej mu kobiecie, która jego zdaniem nie była w stanie sama prowadzić pojazdu.

W sądzie piłkarz przyznał się do stawianych mu zarzutów i przeprosił za złamanie przepisów. Wyrok zapadł szybko – Rooney stracił prawo jazdy na dwa lata, a dodatkowo będzie musiał przepracować społecznie 100 godzin.

- Chciałbym publicznie przeprosić za moje niewłaściwe zachowanie. To było bardzo złe. Przeprosiłem już moją rodzinę, menadżera i każdego w Evertonie. Teraz chciałbym prosić o wybaczenie wszystkich fanów, którzy są zawiedzeni moim występkiem. Oczywiście, karę przyjmuję i obiecuję się poprawić – powiedział w oficjalnym oświadczeniu Rooney.

To nie pierwsze jego problemy z alkoholem. W listopadzie ubiegłego roku został złapany pijany za kółkiem w trakcie zgrupowania reprezentacji Anglii.

Tomasz Hajto w "Wilkowicz Sam na Sam": "Po 16 latach wywalczyliśmy awans i wszyscy żeśmy zwariowali"

Więcej o:
Komentarze (9)
Wayne Rooney ponownie złapany za kółkiem po pijanemu. Dotkliwa kara
Zaloguj się
 • mentice

  Oceniono 3 razy 3

  Surowa kara? surowa kara to by byla w Finlandii, zaplacil by kilka milionow funtow.

 • malepifko

  Oceniono 3 razy 1

  Wódko, pozwól żyć! :)

 • rownowaznik

  0

  100 godzin prac ... to w PL jeszcze pare lat temu więcej dawali za jazde po pijaku ... rowerem

 • teoria_chaosu

  0

  Lepsze te prace społeczne, niż wsadzanie do więzienia.

 • uzbadazbesta

  0

  Kretyńskie tłumaczenie. Taksówek w byłym europejskim państwie już nie ma?

 • madapaka

  Oceniono 2 razy 0

  Co za palant!

 • eurotram

  Oceniono 2 razy -2

  Ludzie,nie szalejcie. Widzę tu sporo chętnych do walnięcia mu drakońskiej kary,ale jednak sądy brytyjskie w razie potrzeby też walą mocniej; wszystko wskazuje na to,że miał nieznacznie przekroczony poziom (nie jakiś promil czy więcej),a te 100k grzywny dostał właśnie dlatego,że jest tyle zarabiającym Rooneyem ;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX