MLS. Kolejna bramka Nemanji Nikolicia

W nocy z soboty na niedzielę Chicago Fire pokonało na własnym boisku DC United (3-0). Jedną z bramek dla gospodarzy zdobył były napastnik Legii Warszawa, Nemanja Nikolić.

Nikolić po transferze do klubu z MLS szybko stał się jednym z najważniejszych piłkarzy drużyny Veljko Paunovica. W obecnym sezonie reprezentant Węgier rozegrał dla Chicago Fire 29 spotkań ligowych, w których strzelił 18 goli.

29-latek w poprzedniej kolejce również strzelił gola. Węgier wpisał się na listę strzelców w zremisowanym starciu z NY Red Bulls (1-1). Bramka strzelona drużynie z Nowego Jorku była pierwszym trafieniem zawodnika po niemal 2-miesięcznej przerwie.

W nocy z soboty na niedzielę Nikolić ustalił wynik spotkania Chicago Fire z DC United (3-0), pewnie wykorzystując rzut karny w 90. minucie meczu.

Nikolić cały czas ma szanse na zdobycie korony króla strzelców Major League Soccer. Były napastnik mistrzów Polski aktualnie zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców i ma tylko jednego gola mniej niż pierwszy David Villa.