Łukasz Teodorczyk bohaterem Anderlechtu. Gol w 90. minucie

Łukasz Teodorczyk przesądził o zwycięstwie Anderlechtu z Lokeren (3-2). Polak strzelił gola w 90. minucie spotkania.

Mistrzowie Belgii znakomicie rozpoczęli to spotkanie. Już w 3. minucie gola strzelił Henry Onyekuru, ale to Lokeren schodziło na przerwę prowadząc po trafieniach Marko Miricia (6. minuta) i Ariego Skulasona (36. minuta).

Ataki Anderlechtu przyniosły efekt w 77. minucie, gdy po raz drugi na listę strzelców wpisał się Onyekuru. W doliczonym czasie gry Teodorczyk dostawił nogę do piłki dośrodkowanej z lewej strony przez Nicolae Stanciu i w ten sposób strzelił swojego drugiego gola w tym sezonie.

Anderlecht zawodzi na początku sezonu i ma zaledwie 8 pkt po 6 spotkaniach. Jak na razie liderami z kompletem punktów są Club Brugge oraz Charleroi.