Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Kompaktowy pomocnik Kazachstanu będzie straszył też Polskę?

Kazachstan przyjedzie do Warszawy murować swoją bramkę. Polska musi jednak uważać na szybkie kontry wyprowadzane lewą stroną oraz Serikżana Mużikowowa, który ma przyzwoite umiejętności techniczne i postara się wziąć odpowiedzialność za grę środkiem. Mecz Polska - Kazachstan w poniedziałek, o 20.45.

Kazachstan jest typowym outsiderem w naszej grupie eliminacyjnej. Nasi poniedziałkowi rywale strzelili dotąd jedynie cztery bramki i zdobyli dwa punkty. Co ciekawe, dokładnie połowa tego dorobku przytrafiła im się w meczu z... Polską. (2 bramki i wywalczony remis).

Dobrą informacją jest to, że na Stadionie Narodowym nie wystąpi były gracz Korony Kielce, Sergey Khizhnichenko, który w poprzednim meczu strzelił nam dwie bramki. Jeszcze lepszą wiadomością dla naszej reprezentacji jest zawieszenie Bauyrzhana Islamkhana (czerwona kartka za uderzenie Duńczyka), który jest nieformalnym liderem Kazachów, a w pierwszym meczu z Polską wprowadzał ogromny chaos w szeregi naszej obrony. 

Momenty z Czarnogórą

Kazachstan przegrał z Czarnogórą aż 0:3, ale suchy wynik nie oddaje tego, jak wyglądała gra naszych rywali. Kazachstan prezentował się gorzej od Czarnogórców, ale ekipa Borodiuka zagrała to, co potrafi najlepiej. Wybiegani, walczący o każdą piłkę, ale bardzo surowi technicznie. Gra Kazachów opierała się głównie na indywidualnych popisach włączającego się Shomki na lewym skrzydle i fatalnym wykończeniu Kuata wchodzącego w drugie tempo. Kuat powinien z Czarnogórcami strzelić trzy bramki, ale upodobał sobie ostrzeliwanie ludzi siedzących za bramką. 

Liderem powinien być Mużikow

Wszystko wskazuje na to, że najwięcej uwagi będziemy musieli poświęcić piłkarzowi Astany - Serikżanowi Mużikowowi, który w meczu z Czarnogórą dostał rolę wolnego elektrona schodzącego zarówno do prawej, jak i lewej strony.

Ten kompaktowy pomocnik (jedynie 1,67cm wzrostu) może grać na każdej pozycji w pomocy, ale jego naturalnym miejscem na boisku jest prawa pomoc. Może się jednak okazać, że Mużikow zagra z Polską tak, jak z Czarnogórą i będzie miał wolną rękę w szukaniu sobie miejsca na boisku. W 2017 roku Mużikow zagrał 34 mecze w barwach Astany, strzelił w nich 4 bramki i zaliczył pięć asyst.  

Polska powinna również uważać na szybkie kontry wyprowadzane lewą stroną. Ostatni mecz Kazachstanu pokazał, że lewy pomocnik Gafurzhan Suyumbayev (de facto lewy obrońca) potrafi bardzo dobrze współpracować z ofensywnie grającym Shomką i to własnie lewą flanką Kazachstan stwarzał najwięcej zagrożenia pod bramką rywali. 

Mecz Polski z Kazachstanem już o godzinie 20:45. Relacja na żywo w Sport.pl - To jest Twój Live. 

Więcej o:
Komentarze (6)
Kompaktowy pomocnik Kazachstanu będzie straszył też Polskę?
Zaloguj się
 • pedro.666

  0

  Istnieje dokładnie 10 (słownie: dziesięć!) powodów, by obawiać się Kazachstanu. Uwaga, wymieniam kolejno (po angielsku, ale można wrzucić w translatora):
  1) Kazakhstan greatest country in the world all other countrys are run by little girls.
  2) Kazakhstan number one exporter of potassium! Other countries have inferior potassium.
  3) Kazakhstan home of the tinshein swimming pool it's length thirty metre ans width six metre.
  4) Filtration system a marvel to behold it removes 80 percent of human solid waste.
  5) Kazakhstan,Kazakhstan, you very nice place, from plains of tarashenk to northern fence of jewtown.
  6) Kazakhstan, friend of all except Uzbekistan, they very nosey people withe bone in theire brain.
  7) Kazakhstan, industry best in the world, we invented toffee and the trouser belt.
  8) Kazakhstan, prostitutes cleanest in the region, except of course for Turkmenistan's.
  9) Kazakhstan,Kazakhstan, you very nice place, from plains of tarashenk to northern fence of jewtown.
  10) Come grasp the mighty phenis of our leader, from juction with testes to tip of its face

 • yosemitesam

  0

  Jeśli poważnie myślimy o awansie na MŚ, to zwycięstwo w tym meczu jest po prostu obowiązkiem, nawet gdyby Kazachowie tuż przed meczem naturalizowali trzech Brazylijczykow.

 • djarev

  0

  "Dobrą informacją jest to, że na Stadionie Narodowym nie wystąpi były gracz Korony Kielce, Sergey Khizhnichenko, który w poprzednim meczu strzelił nam dwie bramki. Jeszcze lepszą wiadomością dla naszej reprezentacji jest zawieszenie Bauyrzhana Islamkhana (czerwona kartka za uderzenie Duńczyka), który jest nieformalnym liderem Kazachów, a w pierwszym meczu z Polską wprowadzał ogromny chaos w szeregi naszej obrony. "

  Dobra informacja to jest dobry poziom sportowy drużyny, a nie absencja co lepszych zawodników rywala... zwłaszcza takiego jak Kazachstan.

 • boliver

  0

  Kogutom figla zrobil Luxembourg 🇱🇺,,,,

  Niema malych zespolow,,,,, kazdy Z malych gra o wszystko,,,

 • teaearlgrey

  0

  "Kazachstan jest typowym outsiderem w naszej grupie eliminacyjnej." No to o co ta cała sraczka? Borkowi - w wywiadzie dla sportu.pl - kamień spadł z serca, gdy dowiedział się, że jeden z tych outsiderów pauzuje za czerwo. Ludzie, czego my się boimy?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX