Legia wysoko wygrała w sparingu. Magiera przeprowadził eksperymenty w składzie

Legia Warszawa pokonała w sobotnim sparingu drużynę Mazura Karczew 6-1. Trener mistrzów Polski wystawił na to spotkanie nieco eksperymentalny skład.

Mecz w Karczewie został rozegrany z okazji 75 lecia istnienia miejscowego klubu. Spotkanie z IV-ligowym przeciwnikiem było dla Jacka Magiery doskonałą okazją do sprawdzenia różnych wariantów taktycznych.

Największym zaskoczeniem było wystawienie Michała Kucharczyka na pozycji prawego obrońcy, a także obecność młodego Mateusza Bondarenki w pierwszej jedenastce warszawiaków. 18-latek stworzył parę stoperów z Inakim Astizem.

Kucharczyk w nietypowej dla siebie roli sprawdził się przyzwoicie. Nominalny skrzydłowy Legii był bardzo aktywny, często pomagał w ataku i posyłał wiele dobrych prostopadłych podań, po których ofensywni piłkarze Legii stwarzali duże zagrożenie. 26-latek poza dograniami do kolegów, sam również miał kilka okazji do zdobycia bramki, a jedna z nich zakończyła się golem.

W pierwszej części spotkania dobrze zaprezentował się również Jarosław Niezgoda, który strzelił dwa gole. Bramkę w pierwszej połowie zdobył również Tomasz Jodłowiec.

W drugiej połowie trwającego 80 minut spotkania, na boisku zobaczyliśmy również Bartłomieja Olszewskiego i Eryka Więdłochę, którzy zastąpili kolejno Michała Kucharczyka i Jarosława Niezgodę.

Po zmianie stron piłkarze Jacka Magiery strzelili jeszcze dwa gole, których autorami byli Daniel Chima Chukwu oraz Mateusz Bondarenko. Gospodarze w końcówce spotkania odpowiedzieli jednym golem Piekuta.

Mazur Karczew - Legia Warszawa 1-6 (0-4)

0-1 - Niezgoda 6'
0-2 - Jodłowiec 20'
0-3  - Kucharczyk 24'
0-4  - Niezgoda 26'
0-5  - Chima Chukwu 48'
0-6  - Bondarenko 73'
1-6  - Piekut 77'