Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Barcelona złożyła finalną ofertę za Coutinho. Liverpool zgadza się na transfer, ale pod jednym warunkiem

Transferowa saga związana z przenosinami Philippe Coutinho z Liverpoolu do Barcelony dobiega końca. Hiszpanie na sfinalizowanie transferu mają czas do do piątku do północy. Ich finalna oferta zostanie zaakceptowana przez właścicieli The Reds, ale tylko, jeśli spełniony zostanie jeden warunek - donosi internetowe wydanie katalońskiego dziennika "Sport".

Choć okienko transferowe w Anglii jest już zamknięte, w Hiszpanii kluby kupować zawodników mogą do 1 września. Pozyskanie Coutinho pozostaje w ostatnich godzinach letniego okna najważniejszą operacją dla działaczy z Camp Nou, którzy o Brazylijczyka starają się już od kilku tygodni.

Według „Sportu” wszystko wskazuje jednak na to, że pomocnik ten sezon spędzi w Premier League. W nocy z czwartku na piątek Barcelona złożyła swoją finalną ofertę za Coutinho opiewającą wraz z bonusami na kwotę 160 mln euro. „Sport”, powołujący się na swoje źródła w angielskim klubie, twierdzi, że właściciele Liverpoolu Fenway Sports Group zgodzili się na nią przystać, ale jedynie wtedy, kiedy do transferu dojdzie latem 2018 roku, po mistrzostwach świata w Rosji.

The Reds podkreślają, że na początku tego roku Coutinho podpisał nowy, wieloletni kontrakt, więc jeśli chce odejść, powinien mieć na uwadze dobro angielskiego klubu. Liverpool rozumie, że zawodnik pragnie kontynuować karierę w Hiszpanii, a działacze nie zamierzają mu tego uniemożliwiać. Potrzebują jednak roku, aby wspólnie z trenerem Juergenem Kloppem przygotować się do odejścia gwiazdy i przemyśleć ruchy na rynku transferowym w przyszłorocznych okienkach. W sezonie 2018/2019 do drużyny dołączy z RB Lipsk Naby Keita, ale w obliczu odejścia Coutinho Klopp oczekuje większych wzmocnień.

Zarząd Barcelony mimo wszystko zamierza podjąć jeszcze jedną próbę przekonania amerykańskich właścicieli Liverpoolu do zmiany zdania i dokonania transakcji w piątek. Rozmowy nie zostały definitywnie zakończone przez żadną ze stron, więc w teorii wszystko może się jeszcze zdarzyć. Na ten moment Brazylijczyk jest jednak bliżej pozostania w Premier League, przynajmniej na jeszcze jeden, prawdopodobnie ostatni sezon.

El. MŚ 2018. Dania - Polska. Lewandowski tonuje nastroje, ale mundial jest na wyciągniecie ręki

Więcej o:
Komentarze (11)
Barcelona złożyła finalną ofertę za Coutinho. Liverpool zgadza się na transfer, ale pod jednym warunkiem
Zaloguj się
 • Hubert Piechowicz

  Oceniono 4 razy 2

  Nie wiem po co im couthino w 2018 do tego czasu znajdą kilku innych lepszych graczy na jego miejsce jak chociażby dybala czy hazard całe okienko się spuszczaki nad nim i teraz mieliby to kupić tylko po to żeby zagrał w przyszłym sezonie debilizmu to jak kupić samochód terax tylko po to żeby nim jeździć za rok

 • ketjow1978

  0

  "Jest zgoda na rekordowy transfer Barcelony" - tak, za rok, czyli nie ma, ale to drobiazg.

 • kertog123

  0

  Barca powinna te 160mln zainwestowac w szkolenie młodych piłkarzy i za kilka lat znowu bedzie mogła opierac sie na swoich wychowankach takich jak Messi, Iniesta czy Xavi

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX