Michał Mi¶kiewicz trafił do portugalskiej ekstraklasy

Znany z występów w Wi¶le Kraków Michał Mi¶kiewicz, trafił do portugalskiej ekstraklasy. Bramkarz podpisał roczny kontrakt z CD Feirense.

CD Feirense to ósma drużyna poprzedniego sezonu portugalskiej ekstraklasy. Miskiewicz stanie przed szans± na wskoczenie do bramki, bo zespół z Estadio Marcolino de Castro sprzedał swojego podstawowego bramkarza, którym do tej pory był Vana Alves. 

Michał Mi¶kiewicz trafił do Wisły Kraków w 2012 roku, ale w pierwszym sezonie był drugim bramkarzem i udało mu się zagrać tylko w o¶miu meczach. Znacznie lepiej wiodło mu się w sezonie 2013/2014, w której zagrał w każdym meczu Białej Gwiazdy, a statystyki obronionych strzałów mówiły, że był jednym z najlepszych bramkarzy w lidze. Dobra forma przełożyła się również na powołanie do reprezentacji, a golkiperowi udało się raz zagrać w drużynie narodowej. 

Po sezonie 2013/2014 Mi¶kiewicz nie potrafił doj¶ć jednak do porozumienia z władzami Wisły w sprawie przedłużenia kontraktu, a menadżerowie obiecali mu znacznie lepsze warunki za granic±. Nic jednak z tego nie wyszło, a Mi¶kiewicz został na lodzie. Jakby tego było mało, przytrafiła mu się groĽna kontuzja pleców i zawodnik musiał poddać się operacji. Piłkarzowi pomogła Wisła, która podpisała nowy kontrakt z Mi¶kiewiczem, ale ten już nigdy nie wrócił do formy z sezonu 2013/2014 i na przestrzeni ostatnich lat zagrał tylko w 26 meczach.

Statystyki Mi¶kiewicza s± bardzo przyzwoite. Były bramkarz młodzieżowej drużyny włoskiego Milanu zagrał w 77 meczach Ekstraklasy, a 22 razy udało mu się zachować czyste konto.

Mi¶kiewicz występował również w takich klubach, jak: Chievo Verona, Crociati Noceto i FC Sudtirol.

Jak dobrze znasz przepisy piłki nożnej? cz. 2 [QUIZ]
1/15Piłka zmierza w kierunku bramki, a bramkarz postanowił j± zatrzymać rzucaj±c swoim butem. Udało mu się to. Co robi sędzia?
Zobacz także
  • Liga Europy. Pogrom Interu! Chelsea też pewnie wygrała i zagra w 1/8 finału [PODSUMOWANIE]
  • Liga Europy. Napoli i Arsenal graj± dalej
  • Adam Nawałka podczas meczu Lecha z Cracovi± Lech Poznań. Adam Nawałka widzi progres. Mecz z Legi± Warszawa ma być meczem na przełamanie

Najnowsze informacje