Kamil Grosicki zdobył premierową bramkę dla Hull

W drugiej kolejce angielskiej Championship Hull City podejmowało Burton. Pomocnik "Tygrysów" i reprezentacji Polski, Kamil Grosicki, zdobył swoją pierwszą bramkę na angielskich boiskach, a jego drużyna wygrała 4:1.

Kamil Grosicki bardzo dobrze rozpoczął rozgrywki 2017/2018 w barwach Hull. W meczu pierwszej kolejki przeciwko Aston Villi (1:1) zaliczył asystę, a w kolejnym spotkaniu z Burton zdobył swoją premierową bramkę w Anglii. Polak trafił do siatki głową w 51. minucie, a jego zespół wygrał całe spotkanie 4:1.

Trzy pozostałe gole dla gospodarzy strzelił Urugwajczyk Abel Hernandez. Honor Burton uratował Jackson Irvine, ale kilka minut po zdobyciu bramki otrzymał czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko.

Nie tylko „Grosik” zagrał w sobotę w rozgrywkach Championship. Bartosz Białkowski (Ipswich Town) wystąpił w wygranym 2:1 meczu z Barnsley, a Paweł Wszołek (Queens Park Rangers) został zmieniony dopiero w doliczonym czasie gry meczu z Sheffield Wednesday (1:1). Na boisku nie pojawili się zaś Tomasz Kuszczak (Birmingham City), Michał Żyro (Wolverhampton Wanderers), Mateusz Klich (Leeds United) i Ariel Borysiuk (QPR).