Oficjalnie! Thomas Rogne zagra w Lechu Poznań

Thomas Rogne Lech Poznań

Thomas Rogne Lech Poznań (Twitter / Lech Poznań)

Thomas Rogne zostanie nowym zawodnikiem Lecha Poznań. Obrońca przeniesie się do Polski na zasadzie wolnego transferu, a jego kontrakt zacznie obowiązywać od stycznia przyszłego roku.

- Jestem podekscytowany i czuję się dumny, że będę częścią tak dużego klubu. Klubu z długoletnią historią, z oddanymi kibicami oraz pięknym stadionem. Jestem bardzo, bardzo szczęśliwy - powiedział nowy piłkarz Lecha w rozmowie z oficjalną stroną klubową.

Thomas Rogne to kolejny obcokrajowiec, który latem podpisał kontrakt z Lechem Poznań. Norweski defensor, który obecnie występuje IFK Göteborg drużynę Nenada Bjelicy zasili po wypełnieniu aktualnego kontraktu ze szwedzkim klubem, a więc w styczniu 2018 roku. 

27-letni obrońca przed transferem do Szwecji grał w angielskim Wigan, a jeszcze wcześniej bronił barw szkockiego Celticu, z którym zdobył krajowy puchar oraz mistrzostwo. Wychowanek Stabaek IF ma na swoim koncie również dwa występy w reprezentacji Norwegii.

- Rogne jest piłkarzem, który dobrze wpisuje się w charakterystykę naszych środkowych obrońców. Przede wszystkim grał w piłkę na wysokim poziomie, reprezentował swoją drużynę w europejskich pucharach i ma na swoim koncie dwa krajowe trofea - mówi o piłkarzu wiceprezes Lecha Piotr Rutkowski.

Zawodnik związał się z Lechem Poznań 4-letnim kontraktem. 

Zobacz także
  • Stadion Wisły Kraków Wisła Kraków ma sposób na szybki i "łatwy" zarobek kilku milionów złotych. "Finansowanie społecznościowe"
  • Bogusław Leśnodorski i Jarosław Królewski Wisła Kraków sprzeda akcje kibicom. Jarosław Królewski: Mówimy o sprzedaży 4-5 procent akcji klubu
  • Puchar Króla. Barcelona pokonała Levante. Co z awansem?

Najnowsze informacje