Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ranking FIFA. Polska wyprzedzi mistrzów Europy w rankingu FIFA! Historyczne miejsce

Reprezentacja Polski wyprzedzi Portugalię w najnowszym rankingu FIFA. Kadra Adama Nawałki przesunie się na piąte miejsce, najwyższe w historii.

Wszystko jasne! Reprezentacja Polski awansuje z szóstego na piąte miejsce w rankingu FIFA. Wszystko dzięki Portugalii, która w lipcu zajmowała czwarte miejsce, ale po stracie 65 punktów spadnie na szóste miejsce.

Mistrzów Europy wyprzedzą dwie reprezentacje: Szwajcaria i Polska.

Piąte miejsce w najnowszym zestawieniu będzie historycznym osiągnięciem reprezentacji Polski. Nigdy wcześniej polscy piłkarze nie byli tak wysoko. W czerwcu byli na 10. miejscu, w lipcu już na szóstym, a sierpniu będą na piątym.

Wysokie miejsce w rankingu będzie miało znaczenie podczas grudniowego losowania mistrzostw świata, które w 2018 roku odbędą się w Rosji. Kadra Adama Nawałki jest liderem grupy eliminacyjnej, awans ma na wyciągnięcie ręki i jeżeli do listopada utrzyma miejsce wśród siedmiu najlepszych reprezentacji świata, to na mundial będzie losowana z pierwszego koszyka.

Sierpniowy ranking FIFA zostanie opublikowany 10 sierpnia.

Więcej o:
Komentarze (53)
Ranking FIFA. Polska wyprzedzi mistrzów Europy w rankingu FIFA! Historyczne miejsce
Zaloguj się
 • signum_t

  Oceniono 14 razy 12

  Polska na 5 miejscu, a nasi ligowcy dostają z Azerbejdżanem i Kazachstanem.

 • pedro.666

  Oceniono 12 razy 8

  Rany Boskie, chłopaki, błagam: ŻADNYCH MECZÓW!!! Jak nic nie gramy, to co miesiąc jesteśmy wyżej!!! Wy tu nic nie kombinujcie, wakacje jak najdłużej - i za chwilę będziemy mistrzami śwaita!!!

 • gerwazy31

  Oceniono 13 razy 7

  ,,Kadra Adama Nawałki przesunie się na piąte miejsce, najwyższe w historii.''

  MŚ boleśnie zweryfikują pozycję naszej kadry, tak jak boleśnie miernotę naszych klubów ukazały w pełnej krasie drużyny z Kazachstanu i Azerbejdżanu...

 • edekedek73

  Oceniono 6 razy 6

  Fajnie, fajnie, ale co z tego w praktyce wynika? Okaże się na MŚ, na które miejsce zasługujemy.

 • hornbeam

  Oceniono 6 razy 4

  Jak zobaczyłem na głównej plecy Krychowiaka, a szczególnie o te plecy mi właśnie chodziło, to ze szczęścia zwaliłem sobie konia. Żony jeszcze nie ma w domu. Jest w pracy i dzięki Bogu tego nie widziała. O ten efekt chodziło? Gwarantuję Wam, Redakcji, i piszę teraz jak najbardziej poważnie. Za rok, mniej więcej o tej porze, będziecie jebać tych wszystkich naszych herosów równo i dokładnie, bo niestety rzeczywistość diametralnie odbiega od rankingów, którymi się tak podniecacie.

 • sob_mar

  Oceniono 3 razy 3

  Może z powodu rankingu FIFA Nawałka nie chce grać w tym roku żadnych sparingów - Polacy mogliby zagrać bodaj 4-5 meczów towarzyskich, a prawdopodobnie nie zagrają żadnego. Chyba, że awansują z pierwszego miejsca i w listopadzie jeden mecz rozegrają. Do tej pory były bodaj trzy wolne terminy, z których PZPN nie skorzystał, podczas gdy w ubiegłych latach regularnie graliśmy sparingi.

 • donpablo85

  Oceniono 3 razy 3

  Biorąc pod uwagę sposób liczenia rankingu FIFA, to właściwie powinniśmy zyskiwać punkty do finałów MŚ włącznie (bo w poprzednich nie graliśmy). Nie zdziwił bym się jeśli za rok będziemy w pierwszej trójce rankingu. Teoretycznie może do tego wystarczyć już samo wyjście z grupy na mundialu. Zjazd w rankingu zacznie się dopiero jeśli eliminacje Euro 2020 zagramy gorzej niż poprzednie, a to wcale nie jest takie pewne, bo tak mocnej kadry jak dziś (w stosunku do rywali) to nie mieliśmy od połowy lat 80-tych.

 • pilot.tv

  Oceniono 2 razy 2

  Z rankingu wynika, ze im mniej gramy tym wyzej jestesmy. Proponuje wiec zrezygnowac z rozgrywania jakichkolwiek meczy i udziału we wszelkich turniejach. Bedziemy na 1 miejscu.
  A dziennikarze beda szczytowac co 5 minut.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX