Serie A. Kownacki strzelił pierwszego gola w Sampdorii (wideo)

Dawid Kownacki w towarzyskim meczu z US Cremonese (3:0) zaliczył asystę, a chwilę później zdobył pierwszego gola w barwach nowego klubu.

Kownacki wszedł na boisko w drugiej połowie zastępując Fabio Quagliarellę. Chwilę potem asystował przy bramce Filipa Djuricicia. W 72. minucie sam wpisał się na listę strzelców.

W spotkaniu zagrali również Karol Linetty i Bartosz Bereszyński. Obaj rozpoczęli mecz w pierwszym składzie.

Kownacki na początku lipca z włoskim klubem podpisał czteroletni kontrakt. Lech zarobił na jego transferze około 4 milionów euro.

W minionym sezonie napastnik strzelił 13 bramek i zaliczył trzy asysty. Warto dodać, że piłkarz dołożył do tego cztery gole w meczach młodzieżowej reprezentacji Polski.

LM. Legia - Astana. Twitter: "Legia powinna zagrać rewanż na betonie"