Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Transfery. Przemysław Bargiel w Milanie!?

Przemysław Bargiel zostanie zawodnikiem Milanu - poinformował znany włoski dziennikarz, Gianluca Di Marzio.

Ofensywny pomocnik Ruchu Chorzów jeszcze w grudniu 2016 roku zaliczył kilkudniowy pobyt w Interze Mediolan. Trenował tam z kilkoma grupami młodzieżowymi. 17-latek zrobił na Włochach ogromne wrażenie. Jednak to nie Inter będzie jego nowym klubem, a... AC Milan.

- Bargiel jest porównywany do Błaszczykowskiego, bo jest bardzo szybki i świetny technicznie - twierdzi Di Marzio.

Włoski klub ma zapłacić za transfer 350 tysięcy euro. Jeśli zostaną spełnione kolejne warunki, to na konto chorzowian może wpłynąć dodatkowe 150 tysięcy euro bonusów.

W ostatnich dniach Milan wydał ponad 130 mln euro na wzmocnienia. Chińscy właściciele klubu mają niezwykle ambitne plany na przyszłość.

Bargiel to jeden z najbardziej utalentowanych piłkarzy rocznika 2000 w Polsce. Pierwszy swój profesjonalny kontrakt z Ruchem podpisał rok temu. Umowa z "Niebieskimi” obowiązuje do 30 czerwca 2018 r.

29 kwietnia 2017 roku został najmłodszym debiutantem w Lotto Ekstraklasie w XXI wieku. Mając tylko 16 lat i 34 dni zagrał z Cracovią (0:1). Ofensywny pomocnik wszedł na murawę w 78. minucie zastępując Tomasza Podgórskiego.

Jagiellonia rozgromiła Dinamo Batumi i awansowała do kolejnej rundy el. LE. "Początek sezonu, a Jacek Góralski już na najwyższych obrotach. Maszyna"

Więcej o: